Šiuo metu NASA inžinieriai baigia kurti naujos kartos raketą nešėją „Ares“, skirtą skrydžiams į Mėnulį. Jos bandymai numatyti jau po metų, o 2020-aisiais planuojama vėl nusileisti Mėnulyje.
Dvi naujosios raketos parodytos nuotraukoje kairėje - didesnioji yra maždaug 6 metrais aukštesnė už „Saturn V“, kuri pirmą kartą nuskraidino žmones į Mėnulį. Tačiau kai kurie iš tų pačių inžinierių laisvalaikiu slapta su dešimtimis į pensiją išėjusių kolegų ir kosminių tyrimų entuziastų kuria alternatyvų projektą „Jupiter“ (nuotraukoje dešinėje). Teigiama, jog šios dvi raketos bus ne tik pigesnės, bet ir saugesnės ir galingesnės, nei „Ares“.
Didesnioji „Ares“ raketa skirta techniniams kroviniams, pavyzdžiui, mėnuleigiui, gabenti. Mažesnioji versija galės skraidinti keturis astronautus. Tuo tarpu „Jupiter“ raketų kuro cisternų konstrukcija yra analogiška abiems „Aries“ variantams. NASA vadovybės atstovai pripažįsta žinantys apie alternatyvų projektą, tačiau teigia, jog jis neveiks dėl „nepatikimų skaičiavimų, kurie neatitinka realybės“. Projektuotojai savo ruožtu su tuo nesutinka ir teigia, jog jų kūrinys gali potencialiai sutaupyti 19 milijardų dolerių vien projektavimo kaštų, o per 20 metų - 16 milijardų dolerių eksploatavimo kaštų („Ares“ raketų eksploatavimas per 20 metų kainuos 230 milijardų dolerių).
Kol kas nepanašu, kad NASA savanoriškai pripažintų „Jupiter“ pranašumą, tačiau jau dabar ji yra aktyviai kritikuojama apie pernelyg didelių programos išlaidų. manoma, kad situacija gali pasikeisti po JAV prezidento rinkimų.