Daugkartinis erdvėlaivis „Discovery" sėkmingai pakilo iš NASA kosmodromo Kanaveralo kyšulyje (Florida) ir leidosi į paskutinį savo kosminį skrydį, pranešė NASA.
Pranešama, kad „Discovery" varikliai buvo įjungti vakar 21.53 val. GMT laiku. Erdvėlaivio startą Kennedy kosminių skrydžių centro apylinkėse stebėjo apie 40 000 žmonių, susirinkusių palydėti astronautus į 39-ąją kosminę „Discovery" misiją. Šis erdvėlaivis NASA tarnavo 27 metus, sakoma pranešime.
Paskutinysis „Discovery" skrydis buvo kelis mėnesius atidėliojamas dėl techninių problemų, susijusių su raketinio kuro baku. Deja, neapsieita be nesklandumų ir pakilimo metu: erdvėlaivio starto vaizdo įraše matyti, kad po kelių skrydžio minučių nuo išorinio degalų bako atplyšo apsauginių putų gabalas ir pataikė į erdvėlaivio korpuso izoliacines plyteles. Specialistai nagrinėja įrašą siekdami nustatyti, ar dėl to galėjo kilti pavojus šiluminei erdvėlaivio izoliacijai.
6 žmonių erdvėlaivio įgulai vadovauja NASA astronautas Steve Lindsey, kartu skrenda pilotas Ericas Boe ir astronautai Michaelas Barrattas, Alvinas Drew, Steve'as Bowenas ir Nicole Stott. Tačiau šį kartą į Tarptautinę kosminę stotį atvyks ir septintasis įgulos narys – NASA kosminis robotas „Robonaut 2". Šis 137 kg sveriantis robotas, kurį pagamino bendrovė „General Motors", padės astronautams atlikti stotyje įvairius techninius darbus ir išmėgins daviklius, kuriuos „General Motors" ketina įdiegti pramoniniuose robotuose.
Planuojama, kad ši „Discovery" misija truks 11 dienų. Pagrindinis jos tikslas – įvairių krovinių pristatymas į Tarptautinę kosminę stotį. Be to, JAV astronautai du kartus išeis į atvirąjį kosmosą ir atliks stoties išorinėje dalyje esančios įrangos techninę profilaktiką. Jie taip pat pritvirtins specialią platformą su atsarginėmis dalimis, skirtomis TKS energijos tiekimo sistemai. Planuojama, kad „Discovery" grįš į Žemę kovo 7 dieną.
Šiame vaizdo siužete – paskutinis „Discovery" pakilimas.