• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV kosmoso agentūra NASA pasidalino su visuomene savo eiliniu pasiekimu. Neseniai į kosmosą paleistas „Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer“ (LADEE) kosminis zondas nuo spalio vidurio gali būti laikomas Mėnulio palydovu (LADEE sukasi 235 km atstumu nuo jo).

REKLAMA
REKLAMA

Pats zondas skirtas Mėnulio atmosferos tyrimams. Jo surenkami duomenys į mūsų planetą perduodami lazerių sistema „Lunar Laser Communication Demonstration“ (LLCD), sukurta bendradarbiaujant su MIT mokslininkais. Būtent ji ir patraukė apžvalgininkų dėmesį, praneša „Slashgear“.

REKLAMA

Nauja ryšiosistema duomenis iš Mėnulio palydovo į Žemę pavyko perduoti 622 Mb/s greičiu. Duomenų transliavimas vyko naudojant lazerio spindulį. Atgal palydovui duomenys buvo perduodami maksimaliu 20 Mb/s greičiu. Jis galbūt ir neatrodo didelis, tačiau reikia turėti mintyje, kad mūsų planetą nuo Mėnulio skiria 385 000 kilometrų.

REKLAMA
REKLAMA

Tai ypač didelis pasiekimas, kadangi LLCD sistema yra pirmasis NASA žingsnis kuriant naujos kartos kosminio ryšio priemones. Kitu etapu, kuris bus pradėtas įgyvendinti 2017 metais, taps modulis LCRD (Laser Communications Relay Demonstration). Tai bus ilgalaikis projektas, kuris turėtų pakeisti dabar duomenims perduoti naudojamą radijo ryšį, negalintį pasigirti didele sparta.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų