• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balandžio 13 dieną NASA erdvėlaivio „Discovery“ astronautai įvykdė trečią planinį išėjimą į atvirą kosmosą, kurio metu prie Tarptautinės kosminės stoties (TKS) buvo pritvirtintas naujas amoniako rezervuaras. Paskutinis „šatlo“ skrydis į kosmosą numatytas rugsėjo mėnesiui, po kurio jis bus išleistas į „užtarnautą poilsį“.

REKLAMA
REKLAMA

Amoniakas naudojamas orbitinei stočiai aušinti. Išėjimas į kosmosą truko 6 valandas ir 24 minutes. Astronautai Rickas Mastracchio ir Claytonas Andersonas taip pat paruošė kabelius, prie kurių bus montuojama atsarginė „Ku“ diapazono antena. Bandydami patalpinti išnaudotą amoniako rezervuarą į erdvėlaivio krovinių skyrių, specialistai susidūrė su šiokiais tokiais sunkumais. Nepavykus atsukti „užstrigusios veržlės“, buvo išnaudotas visas užduočiai įvykdyti skirtas laikas. Taigi astronautai šios misijos metu jau nebespės išmontuoti du apsaugai nuo mikrometeoritų skirtus skydus, kuriuos NASA planavo pargabenti į Žemę.

REKLAMA

Pastaraisiais metais daugelis „Shuttle“ misijų buvo skirtos naujai įrangai, atsarginėms detalėms ir kitoms atsargoms gabenti į TKS. NASA taip siekia aprūpinti stoties ekipažą viskuo, ko jiems gali prireikti artimiausioje ateityje, nes jau rugsėjo pabaigoje planuojama daugkartinio naudojimo erdvėlaivius „Discovery“ išleisti į užtarnautą poilsį. Rugsėjį taip pat suplanuotas paskutinis erdvėlaivio skrydis, nors NASA neatmeta galimybės, jog skrydį gali tekti nukelti kitų metų pradžiai.

REKLAMA
REKLAMA

Šis skrydis startavo balandžio 5 dienos rytą iš Kennedy kosminių skrydžių centro. Į TKS buvo atgabentas 7,7 tonų įrangos ir atsargų krovinys. Praėjusios savaitės pabaigoje NASA viena diena prailgino 14 dienų trukmės misiją. Papildomą laiką astronautai išnaudos erdvėlaivio terminiam skydui patikrinti. Laivas į Žemę turėtų grįžti jau šį šeštadienį.

Ekipažas standartinę terminio skydo patikrą atliko jau kitą dieną po starto. Tačiau dėl sugedusios „Ku“ diapazono antenos duomenų nepavyko nusiųsti į skrydžio valdymo centrą tolesnei analizei. Patikra bus atliekama erdvėlaiviui prisijungus prie TKS komunikacinių sistemų, kurios reikiamą informaciją nusiųs Žemėje misiją stebintiems specialistams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų