Mobiliosios programos, leidžiančios per mobilųjį telefoną prisijungti prie savo „GTalk“, „Skype“, MSN, ICQ ar kitų populiarių greitųjų žinučių programų, šiandien patiria tikrą pakilimą.
Vien iš mobiliųjų programų ir žaidimų portalo „GetJar“ per pastarąjį pusmetį mobiliųjų bendravimo programų buvo parsiųsta daugiau kaip 20 mln. kartų. Nors dar prieš dvejus metus šis skaičius buvo apie 30 kartų mažesnis.
Jau išbandę mobiliąsias bendravimo programas pripažins, kad jos įtraukia vartotojus, – pajutus susirašinėjimo per mobilųjį telefoną patogumus, jų atsisakyti sunku. Ypač sparčiai šios programos plinta tarp jaunimo.
Ekspertai teigia, kad greitųjų žinučių programų (angl. messengers) populiarėjimą lemia ir ekonominiai veiksniai. Išplitus mobiliajam internetui ir operatoriams sumažinus persiunčiamų duomenų įkainius (vidutiniškai 1 Mb kaina šiuo metu siekia apie 4−5 Lt), susirašinėjimas per greitųjų žinučių programas tapo net keletą tūkstančių kartų pigesnis nei SMS žinutės. O kur dar patogios galimybės persiųsti nuotraukas ir kitus failus?! Juk telefonas tampa vis įvairiapusiškesnis, tad ir vien SMS ar MMS funkcijų nebepakanka – žmonės nori dalytis ne tik žodžiais, bet ir vaizdais bei garsais.
Mobiliosios greitųjų žinučių programos išsiskiria tuo, kad konevisos leidžia iškart prisijungti prie savo profilių 4−6 programose. Tad tereikia parsisiųsti ir įsidiegti vieną programą, o bendrauti galėsite ir per savo „GTalk“, ir per „Skype“, MSN, ICQ, AOL ar kitas programas. Vadinasi, kuo toliau, tuo rečiau galėsite būti tikras, jog jūsų draugas, prisijungęs prie „Skype“ ir esantis online, sėdi prie kompiuterio darbe ar namuose. Mat prie greitųjų žinučių profilių vartotojai vis dažniau jungsis per mobilųjį telefoną. Tad gal ir įprastas pokalbio pradžios klausimas „Ką veiki?“ taps prasmingesnis.
Šiuo metu nemokamų telefoninių taikomųjų programų portale „GetJar“ galite rasti daugiau nei 400 įvairių mobiliųjų bendravimo programų. Nesigilinant pasirinkti tinkamiausią – sudėtinga. Todėl mes pasirinkome 7 populiariausias programas – „Bing“, „mig33“, „Nimbuzz“, „Flurry“, „IM plus All-in-one Mobile Messenger“, „eBuddy Mobile Messenger“ ir „Morange“ – ir patys išbandėme jas telefonais „Nokia 6610“ bei „Sony Ericsson W300“.
Programa „Bing“
Versija 2.2.2
Ši greitųjų žinučių programa leidžia iš mobiliojo telefono susirašinėti per savo MSN, ICQ, „Yahoo! IM“, AIM ir „Gtalk” profilius. „Bing“ pritaikyta „Java“ (J2ME) ir „BlackBerry“ platformoms. Ši programa nemokama, prieš naudojantis reikia tik nurodyti telefono numerį, pasirinkti prisijungimo vardą ir slaptažodį.
Programą parsisiųsti ir įdiegti iš „GetJar“ pavyko sklandžiai – tereikėjo nuolat spausti telefone iššokančius klausimus „Tęsti?“.
Su „Bing“ prisijungėme prie „Gtalk” susirašinėjimo programos. Šiek tiek suerzino tai, kad visiems online esantiems draugams „Bing“ automatiškai persiuntė reklaminį pranešimą: „Hi! Bing brings MSN/ICQ/AIM/Yahoo IM/Gtalk to my mobile. From now on we can chat anywhere anytime! Wanna chat on ur mobile as well? Visit www.bing.im“. Tad teko visų atsiprašinėti, kad čia ne asmeninė, o programos savavališkai išsiųsta žinutė.
Vis dėlto pirmą kartą susirašinėjimas su draugais vyko sklandžiai. Patogu tai, kad yra opcija nerodyti draugų, kurie neprisijungę, – tuomet galima greičiau slankioti per draugų sąrašą aukštyn žemyn, o nedideliame telefono ekrane tai aktualu.
Dar vienas privalumas tas, kad apie gautą žinutę programa informuoja ir garsiniu signalu (yra galimybė jį išjungti ar pakeisti į vibracinį skambutį) bei iškart atsistoja ant pranešimą parašiusio vartotojo. Tai valdymą daro patogesnį.
Antrą kartą įsijungus programą teko patirti keletą nesklandumų. Visų pirma, tarp online esančių vartotojų programa neaptiko vieno iš draugų, nors jis iš tiesų buvo online. Net ir apsikeitus žinutėmis su šiuo draugu, programa vis dar jį rodė kaip neprisijungusį.
Trūkumų pastebėjome ir daugiau: išėjus iš pokalbio lango ir vėliau vėl į jį sugrįžus, nebuvo matyti kai kurių pokalbio eilučių. O po ilgesnių bandymų programa „užlūžo“ ir teko ją išjungti. Tad apkartęs antrasis bandymas pasinaudoti programa šiek tiek sumažino po pirmojo karto kilusį entuziazmą.
Be galimybės siųsti ir gauti greitąsias žinutes, „Bing“ taip pat turi kitų įdomių funkcijų: viktorinų, spėlionių, juokų ir kt. Štai vienas iš programoje pateikiamų juokų, privertęs mus nusišypsoti: „What do you call a blonde in a tree with a brief case? A branch manager?“.
Pagrindiniai „Bing“ privalumai:
• Gana funkcionali
• Leidžia prisijungti prie MSN, ICQ, „Yahoo!“, AIM ir „Gtalk“ programų
• Nesudėtinga įdiegti ir valdyti
• Yra Troubleshooter vedlys
• Programa prieinama keliomis kalbomis: anglų, vokiečių, ispanų, prancūzų, italų, portugalų, rusų ir olandų.
Pagrindiniai „Bing“ trūkumai:
• Programa išsiunčia reklaminį pranešimą visiems online esantiems draugams
• Sugrįžus į pokalbio langą nerodomos paskutiniosios žinutės
• Rodė ne visus online esančius draugus
Įvertinimas
Funkcionalumas: 8
Valdymo patogumas: 9
Bendras įspūdis: 7
„GetJar“ lankytojų įvertinimas: 8,24
Programa „mig33“
Versija 3.07
„Mig33“ būtų galima pavadinti ne programa, o mobiliąja „bendruomene“, kuri suteikia vartotojui galimybę laisvai bendrauti ir naudotis įvairiomis tarnybomistiesiog mobiliajame telefone.
Kaip teigia šios programos kūrėjai, „Mig33“ leidžia bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio pokalbių kambariuose, prisijungti prie savo MSN, „Yahoo!“ profilių, skambinti į kitas valstybes ar siųsti trumpąsias žinutes (SMS).
Parsisiuntimas ir diegimas
Parsisiųsti ir prisijungti su „Mig33“ pavyko iš pirmo karto. Tiesa, programa pareikalavo registracijos – sukurti savo prisijungimo vardą, slaptažodį bei įvesti mobiliojo telefono numerį. Registruojantis šiek tiek nustebino reikalavimas pasirinkti prisijungimo vardą ne trumpesnį negu 6 simboliai, naudoti skaičius bei kai kuriuos specialius simbolius (paprastai tokie reikalavimai keliami slaptažodžiams, o ne prisijungimo vardams).
Po registracijos vartotojui į telefoną atsiunčiama trumpoji žinutė su aktyvacijos kodu. Sutvarkęs šiuos „formalumus“, vartotojas gali pradėti naudotis programa.
Per „mig33“ prisijungėme prie savo MSN ir „Yahoo!“ profilių. Programa veikė tvarkingai, valdymas pasirodė patogus. Be to, ši mobilioji bendravimo programa išsiskyrė tuo, kad leidžia rankiniu būdu įvesti naują kontaktą. Dauguma kitų mobiliųjų greitųjų žinučių programų tik importuoja tą kontaktų sąrašą, kurį esame susikūrę per kompiuterį, o prijungti naujų draugų per mobilųjį telefoną neleidžia.
Leidžia skambinti ir siųsti SMS
Programa turi atskirą meniu, leidžiantį nustatyti ar pasirinkti daugiau funkcijų: keisti programos nustatymus bei valdymo meniu punktus, skambinti, siųsti SMS žinutes.
Kiekvienam naujai prisiregistravusiam vartotojui automatiškai atidaroma „mig33” sąskaita, kurioje atsiranda gamintojų dovanojami maždaug 84 centai, kuriuos galima išleisti pokalbiams ar žinutėms siųsti. SMS siuntimas pavyko sklandžiai, tiesa, palygintisu mūsų šalies įkainiais, kaina pasirodė ganadidelė – 22 centai. Be to, žinutės pabaigoje automatiškai pridedama reklaminė nuoroda į www.mig33.com svetainę.
Išbandėme ir „mig33“ siūlomą skambinimo funkciją, tačiau likome nusivylę: ryšio kokybė prasta, už skambučius galima mokėti tik iš vidinės programos sąskaitos, tad būtina prieš tai į ją pervesti pinigų. Be to, kai kurių šalių vartotojams (pvz., Lietuvos) skambučiai per „mig33“ yra brangesni, negu siūlo vietiniai mobiliojo ryšio operatoriai.
Galima prisijungti ir prie pokalbių kambarių
„Mig33“ programą įsidiegę vartotojai taip pat gali prisijungti prie pokalbių kambarių, kurių čia – visa galybė. Įdomu tai, kad šalia kiekvieno pokalbių kambario nurodomas tame „kambaryje“ esantis bendras ir laisvų vietų skaičius.
Įeiti į pokalbių kambarius nesudėtinga: ten galima bendrauti ne tik viešai, bet ir privačiai su pasirinktais pašnekovais.
Taip pat galima pažymėti, kad išleistos kelios skirtingo dizaino „Mig33“ programos versijos. Taip, kaip kompiuterinės „Winamp“ programos aplinkos, leidžiančios pasirinkti labiausiai patinkantį dizainą. Be to, „Mig33” leidžia persiųsti prisijungusiems kontaktams nuotraukas −tai padaryti labai paprasta. Turint omenyje, kad MMS technologija dėl savo sudėtingo konfigūravimo ir nepatikimo veikimo tarp vartotojų neišplito, nuotraukų persiuntimo funkcija „mig33“ programoje pasirodys patogi ir naudinga.
„mig33“ programa mums paliko gerą įspūdį. Ja paprasta naudotis, nėra nereikalingų funkcijų.
Pagrindiniai „Mig33“ privalumai:
• Paprasta naudotis
• Leidžia skambinti, siųsti SMS į įvairias pasaulio šalis
• Yra pokalbių kambariai
Pagrindiniai „Mig33“ trūkumai:
• Leidžia prisijungti tik prie dviejų – MSN ir „Yahoo!“ – profilių
• Programa į SMS tekstą automatiškai įdeda savo reklaminį pranešimą
• Kaip deklaruoja kūrėjai, galima pigiai skambinti bei siųsti SMS žinutes, tačiau tai galioja ne visoms šalims
Platformos, kurioms pritaikyta programa: „Java“ (J2ME)
Įvertinimas
Funkcionalumas: 8
Valdymo patogumas: 9
Įvertinimas: 8
„GetJar“ lankytojų įvertinimas: 8,11
Programa „Nimbuzz“
Versijos: 0.9.5 (Java), 0.9.2 („Symbian“)
„Nimbuzz“ yra dar vienas, gausios žmonių bendravimo bei pramogų programų šeimos atstovas. Kol kas pritaikę išskirtinai „Java“ platformai, „Nimbuzz“ programą gamintojai žada adaptuoti ir „Symbian“ platformai.
Puikus bendravimo įrankis
„Nimbuzz“ išsiskiria tuo, kad mobiliuoju telefonu vienu metu leidžia būti prisijungus prie itin daug bendravimo programų: „Gtalk“, „Yahoo!”, ICQ, AOL, „MSN/Windows Live Messenger“, taip pat „Skype“. Per „Nimbuzz“ galima prisijungti ir prie mažiau paplitusių programų – „Jabber“, „Hyves“, lenkiškojo „Gadu Gadu“ ar QQ.
Patogu tai, kad prisijungus prie kelių programų, kontaktų sąrašai suliejami į bendrąsąrašą, kuriame visi pašnekovai išdėstomi pagal abėcėlę. Aiškumo dėlei šalia kiekvieno kontakto rodoma programos, iš kurios jis paimtas, piktograma(„Msn“, „Skype“ ir kt.). Tai itin patogu, nes vartotojui nesvarbu, per kokią programą bendrauti, − svarbu, kad tai galėtų daryti patogiai ir greitai.
Beje, prie „Skype“ programos kontaktų rodoma ir kontakto būklė – prisijungęs, nepasiekiamas, netrukdyti ir pan. – kaip ir kompiuterinėje „Skype“ programos versijoje.
Testuodami programą prisijungėme prie „GTalk“ ir „Skype“ profilių. Bendrauti su kitais prisijungusiais pašnekovais pavyko itin sklandžiai, tad programos veikimui priekaištų neturėjome.
Skambučiai bus nemokami
„Nimbuzz“ leidžia ne tik bendrauti susirašinėjant, bet taip pat ir atlikti vietinius ar tarptautinius skambučius. Visi jie apmokestinami pagal vartotojo turimą sutartį su mobiliojo ryšio operatoriumi. Tiesa, oficialiajame „Nimbuzz“ tinklalapyje skelbiama, kad greitai vartotojai į bet kurį pasaulio kraštą galės skambinti nemokamai, nes jau kuriamas mobilusis VOIP (Voice over IP) sprendimas. Jis skambučiui atlikti naudos duomenų perdavimo paslaugą, tad vartotojas realiai mokės ne už pokalbio trukmę, bet už perduotą duomenų kiekį. Tai turėtų sumažinti vartotojų sąskaitas už pokalbius mobiliuoju telefonu.
Galimybe siųsti nemokamas SMS per „Nimbuzz“ vartotojai turi jau dabar. Ir, kiek teko ją išbandyti, veikia puikiai, tad mėgstantys rašyti daug SMS žinučių jau turėtų susimąstyti. Be to, ši programa leidžia keistis tarpusavyje failais (nuotraukomis ir kt.), telefono melodijomis, siūlo nemokamą balso paštą, adresų knygutės sinchronizavimą su asmeniniame kompiuteryje esančiu kontaktų sąrašu. Tiesa, nors teoriškai programa leidžia perkeltiir mobiliajame telefone esantį kontaktų sąrašą, ši galimybė neveikė – pastangos tą padaryti per meniu punktus buvo bevaisės.
Galima sukurti pokalbių kambarį
Malonų įspūdį taip pat paliko didžiulė viešų ir privačių „Nimbuzz“ bendravimo kanalų gausa. Išskirtina tai, kad vartotojas gali ne tik naršyti ir bendrauti jau esančiuose pokalbių kambariuose, bet taip pat sukurti ir savąjį. Pašnekesiai šiuose kambariuose bandymo metu buvo labai sklandūs.
Apibendrinant galima pasakyti, kad nemokamai iš „GetJar“ tinklalapio parsisiųsta ir sklandžiai įdiegta „Nimbuzz“ programa nebejotinai yra viena geriausių klientinių programų, leidžiančių mobiliuoju telefonu prisijungti prie daugybės bendravimo įrankių. Labiausiai džiugina tai, kad kūrėjai pasistengė, jog programos valdymas vartotojams būtų kuo panašesnis į tokį, koks realiai egzistuoja prisijungus prie programų per kompiuterį.
Pagrindiniai „Nimbuzz“ privalumai:
• Paprasta naudotis
• Leidžia prisijungti prie „GTalk“, „Jabber“, MSN, „Yahoo! IM”, „Skype“, ICQ ir kt. profilių.
• „Skype“ kontaktai pavaizduoti lygiai taip pat, kaip ir pačioje programoje, tai labai palengvina naudojimąsi
• Leidžia skambinti, siųsti SMS į įvairias pasaulio šalis
Pagrindiniai „Nimbuzz“ trūkumai:
• Neįmanoma perkeltikontaktų į programą iš mobiliojo telefono, nors tai ir skelbiama programos aprašyme
• Prastoka garso kokybė skambinant
• Programa nemokama
Platformos, kurioms pritaikyta programa: „Java“ (J2ME)
Įvertinimas
Funkcionalumas: 9
Valdymo patogumas: 9
Įvertinimas: 8
„GetJar“ lankytojų įvertinimas: 7,97
Programa „Flurry“
Versija 02.00.03
„Flurry“ – tai nemokama mobilioji trumpųjų žinučių, el. pašto bei RSS naujienų programa. Ji palaiko „Gmail“, „Yahoo! mail“, „Hotmail“, AOL, taip pat veikia per POP3 ir IMAP sąsajas.
Įsidiegę šią programą savo „Sony Ericsson W300“, pirmiausia prisijungėme prie „Google Talk“ ir „Yahoo!“ greitųjų žinučių programų. „Flurry“ paliko gerą įspūdį – susirašinėti su kitais prisijungusiais draugais buvo nesudėtinga, valdymas labai aiškus ir paprastas. Nors „Flurry“ ir priklauso bendravimo programų kategorijai, iš tiesų taiitin funkcionalus įrankis.
Programa palaiko daugelį el. pašto adresų, leidžia valdyti el. pašto pranešimus, suteikia galimybę pridėti prie laiško nuotraukas ar duomenų failus, su ja galima prenumeruoti RSS naujienų srautus ar kurti ir redaguoti tinklaraščius. Programa galima naudotis keliomis kalbomis.
„Flurry“ taip pat leidžia vartotojams bendrauti tarpusavyje (viešai ir privačiai), keistis žinutėmis, nuotraukomis ir pan.
Visas siunčiamų duomenų srautas suspaudžiamas, o tai pagreitina darbą ir sumažina mokestį už perduodamų duomenų kiekį.
Pirmą kartą jungiantis programa paprašo prisiregistruoti. Pasirenkame prisijungimo vardą, slaptažodį, mobiliojo telefono numerį, el. pašto adresą. Viskas pavyko puikiai.
Prisijungus atsivėrė pagrindinis meniu, padalytas į tokius pogrupius: el. paštas, blogai ir RSS naujienos.
El. pašto pogrupyje galima nurodyti savo turimus el. pašto adresus bei priiminėti ar siųsti el. laiškus. Testo metu buvo išbandyta, kaip pavyksta siųsti ir gauti naudojantis „Gmail“ pašto adresu, − jokių problemų nebuvo. Paštas buvo sėkmingai nusiųstas ir gautas, nekilo problemų ir dėl koduočių.
Tinklaraščių srityje galima juos kurti, prisijungti prie jau esančių, siųsti pakvietimus draugams prisijungti prie jūsų tinklaraščio ir pan.
Pabandėme sukurti savo tinklaraštį, apsilankėme kituose, siuntėme pakvietimus kitiems vartotojams – visi bandymai pavyko sklandžiai.
Verta paminėti ir RSS naujienų meniu. Nors siūlomų naujienų tematika nudžiugino, tačiau gana neigiamą įspūdį paliko painokas jų valdymas – ne iš karto pavyko išsiaiškinti, kaip įtraukti norimas naujienų grupes į atskirą asmeninę grupę.
„Flurry“ mums pasirodė kaip gera, korektiškai veikianti programa. Susidarė įspūdis, kad tai daugiau į kasdienį darbą (naujienos, el. paštas) negu į pramogas (tinklaraščiai) orientuota programa. Verta paminėti, kad didžiausias mobiliųjų programų ir žaidimų portalas „GetJar“ „Flurry“ paskelbė geriausia 2007 metų mobiliąja programa.
Pagrindiniai „Flurry“ privalumai:
• Galimybė naudotis el.paštu
• Galimybė skaityti RSS naujienas
• Galimybė kurti, skaityti tinklaraščius (angl. blogs)
Pagrindiniai „Flurry“ trūkumai:
• Painokas RSS naujienų valdymas
Platformos, kurioms pritaikyta programa: „Java“ (J2ME)
Įvertinimas
Funkcionalumas: 9
Valdymo patogumas: 9
Įvertinimas: 9
„GetJar“ lankytojų įvertinimas: 8,05
Programa „IM plus All-in-one Mobile Messenger“
Versija 4.1
„IM plus All-in-one Mobile Messenger“ (IM+) yra viena paprasčiausių bendravimo programų. Vienintelė ir pagrindinė jo funkcija − galimybė savo mobiliajame telefone naudotis „MSN/Windows Live“, „Yahoo!“, ICQ, „AOL/iChat“, „Jabber“, „Google Talk“ ir „MySpace Messenger“ programomis.
IM+ vartotojai gali sinchronizuoti minėtų kanalų draugų sąrašus telefone ir asmeniniame kompiuteryje.
Veikia sklandžiai
Paleidžiant šią programą vartotojui iš karto atsiveria siūlomų greitųjų žinučių sąrašas. Užtenka pasirinkti norimą, suvesti savo prisijungimo duomenis ir programa pasiūlo perkelti kontaktų sąrašą bei kalbėti su kitais prisijungusiais pašnekovais.
Atlikome kelis bandymus − prisijungėme prie ICQ, „Google Talk“ ir „Yahoo“. Programa korektiškai įtraukė visus kontaktų sąrašus. Patogu tai, kad kaskart apie ateinantį naują pranešimą programa informuoja garsiniu vibruojančiu signalu, o pereinant iš vieno pokalbių lango į kitą, susirašinėjimas nedingsta.
Bandomojo susirašinėjimo metu nebuvo pastebėta jokiu trikdžių. Kitaip nei „Bing“ programa, IM+ pašnekovams nesiuntė jokių reklaminių pranešimų.
Patogi bendravimo programa
Iš papildomų funkcijų galima pažymėti galimybę keisti savo būklę – nustatyti, kad esate prisijungęs, užsiėmęs, pasišalinęs ir pan. Be to, IM+ leidžia prijungti bei atjungti atskiras greitųjų žinučių programas (pvz., prisijungus prie „Google Talk“ tuo pat metu įsijungti ir ICQ ir t. t. Galiausiai vartotojai atmintyje gali išsaugoti visą pokalbio tekstą.
Akivaizdu, kad IM+ yra speciali susirašinėjimo greitosiomis žinutėmis per mobilųjį telefoną programa. Ji itin paprasta, ja patogu naudotis, tad jeigu ieškote nesudėtingo ir sklandžiai veikiančio sprendimo, tai IM+ - programa kaip tik jums. Tiesa, ši programa yra mokama −kainuoja 9,95 JAV dolerius, tačiau už vienkartinį mokestį gaunama nuolatinė licencija be papildomų mokesčių už programos atnaujinimus. Tiesa, iš „GetJar“ tinklalapio galima nemokamai parsisiųsti bandomąją IM+ versiją, tad rekomenduojame tą padaryti prieš perkant gaminį.
Pagrindiniai „IM PLUS“ privalumai:
• Platus bendravimo servisų pasirinkimas
• Paprasta naudotis
• Yra galimybė išsaugoti pokalbio tekstą
Pagrindiniai „IM PLUS“ trūkumai:
• Programa mokama (vienkartinis licencijos mokestis − 9,95 JAV doleriai)
Platformos, kurioms pritaikyta programa: „Java“ (J2ME), „Symbian“, „Pocket PC“, „Palm“, „BlackBerry“
Įvertinimas
Funkcionalumas: 10
Valdymo patogumas: 10
Įvertinimas: 10
„GetJar“ lankytojų įvertinimas: 7,84
Programa „eBuddy Mobile Messenger“
Versija 0.94
Vartotojai, įsidiegę į savo telefonus „eBuddy Mobile Messenger“, vienu metu iš savo telefono gali būti prisijungę ir bendrauti per savo MSN, „Yahoo!“, AOL, „Google Talk“ bei „MySpace“ greitųjų žinučių programų profilius.
Daug kalbų – daugiau ir problemų
Paleidžiant programą vartotojui iš karto siūloma pasirinkti, kokia kalba jis norėtų naudotis. Tačiau čia iškart prasideda ir problemos: vietoj kalbų pavadinimų pasirinkimo lange pamatėme HTML kodą. Kadangi programa buvo parsisiųsta iš „GetJar“ puslapio, pabandėme tą patį pakartoti įsidiegdami programą tiesiai iš gamintojo puslapio, tačiau išvydome tą patį vaizdą.
Tiesa, kalbų pasirinkimas tikrai platus – be pagrindinių Vakarų Europos kalbų (anglų, vokiečių, prancūzų), programa prieinama ir keliomis Rytų Europos bei Azijos kalbomis (kinų, japonų, Saudo Arabijos, Irano ir kt.). Negana to, programos kūrėjų svetainėje galima palikti savo pageidavimą, į kokią kitą pasaulio kalbą vartotojai norėtų išversti „eBuddy“.
Programa veikė ne itin sklandžiai
Patekus į programos meniu atveriamas bendravimo kanalų sąrašas. Deja, jame nesimatė jokių užrašų, vien tik greitųjų žinučių programų pavadinimai, ir tai iš pradžių šiek tiek trikdė. Pabandėme prisijungti prie “Google Talk” ir „Yahoo!“. Bendravimas šiomis programomis vyko sklandžiai, per meniu „eBuddy“ leidžia keisti įvairius parametrus , ieškoti naujų pašnekovų. Tiesa, šiek tiek trikdė tai, kad ilgiaunebendraujant su konkrečiu kontaktu, jis automatiškai atjungiamas.
Nemokama „eBuddy“ mobilioji bendravimo programa kiek panaši į IM+, nes taip pat pritaikyta tik bendrautiper telefoną greitųjų žinučių programomis. Tačiau „eBuddy“ mums paliko prastesnį įspūdį – nors ja lengva naudotis ir programa prieinama daug kalbų, gamintojo siūloma versija turi gan rimtų klaidų, kurios pertraukia bendravimą su pašnekovais.
Pagrindiniai „eBuddy“ privalumai:
• Gana platus kalbų pasirinkimas
• Paprasta naudotis
• Greitai veikia
Pagrindiniai „eBuddy“ trūkumai:
• Trikdžiai susirašinėjantis
• Programos klaidos pasirenkant kalbas
Platformos, kurioms pritaikyta programa: „Java“ (J2ME)
Įvertinimas
Funkcionalumas: 7
Valdymo patogumas: 8
Įvertinimas: 5
Getjar lankytojų įvertinimas: 8,25
Programa „Morange“
Versija 3.4.0 R5
Programos autoriai teigia, kad šį programa galėtų paprastą telefoną paversti „iPhone“. Kad tokie pasakymai pagrįsti – matyti iš programos funkcionalumo aprašymų.
Gausybė funkcijų
„Morange“ leidžia ne tik iš mobiliojo telefono prisijungti prie MSN, ICQ, AOL, „Google Talk“ ar „Yahoo!“ greitųjų žinučių siuntimo programų profilių, bet ir atlieka daug kitų funkcijų. Pasitelkus VOIP (Voice over IP) programa leidžia skambinti į kitas pasaulio valstybes kur kasmažesniais tarifais.
„Morange“ gali būtiir kaip el. pašto telefone priemonė. Programa palaiko POP3/IMAP, WEB el. pašto tarnybas, tad galima prisijungti ir prie asmeninių, ir prie darbo el. pašto dėžučių.
Galiausiai, „Morange“ leidžia sekti RSS naujienų srautą, rašyti tinklaraščius, sinchronizuoti vartotojo mobiliojo telefono duomenis (užrašų knygutę, kalendorių ir pan.) su duomenimis, esančiais asmeniniuose kompiuteriuose, per belaidį „Bluetooth“ ryšį, bei siūlo virtualią duomenų saugyklą (iki 50 MB dydžio).
Programa pasinaudoti nepavyko
Vis dėltoprogramos funkcijų taip ir nepavyko išbandyti. Nors jąpavyko įdiegti ir įjungti mūsų „Samsung SHG E900“ ir „Motorolla V3“ telefonuose, tačiau niekaip nepavyko prisijungti prie serverio: „Morange“ nuolat pranešdavo apie ryšio problemas ir siūlė patikrinti interneto prieigą. Nors ir bandėme įvairiais būdais keisti nustatymus (ir telefone, ir pačioje programoje), tačiau šie bandymai nedavė jokių vaisių.
Norisi atkreipti dėmesį į tai, kad „Morange“ programa yra mokama. Tačiau iš „GetJar“ tinklalapio galite parsisiųsti nemokamą, bet ribotą laiką veikiančią bandomąją versiją. Jeigu vis dėltonorėtumėte šią programą išbandyti, nepatingėkite atsisiųsti demonstracinę jos versiją, kad įsitikintumėte, ar jūsų telefone „Morange“ tikrai veiks.
Platformos, kurioms pritaikyta programa: „Java“ (J2ME)
Įvertinimas
Funkcionalumas: Nepavyko testuoti
Valdymo patogumas: Nepavyko testuoti
Įvertinimas: Nepavyko testuoti
„Getjar“ lankytojų įvertinimas: 8
Dovydas Šturmas
„Naujoji komunikacija“, Nr. 8.
Žurnale taip pat skaitykite:
„SonyEricsson G900": nauji išbandymai
Išmoningosios kortelės
NK teismas: filmų nuomos tinklalapiai
Išbandyti „Google“ - tinkamas metas