D. Britanijoje įsikūrusi organizacija „Raspberry Pi Foundation“ šių metų pradžioje rinkai pristatė tos paties pavadinimo kompiuterį, kuris išpopuliarėjo dėl savo itin mažos kainos. Kompiuteris, kuris turi ARM procesorių ir veikia operacinės sistemos „Linux“ pagrindu, neturi korpuso, tačiau tai leido sumažinti jo kainą, kuri yra vos 35 doleriai (~95 Lt).
Pirmosios „Raspberry Pi“ partijos buvo pagamintos Kinijoje, tačiau kūrėjai nuo pat pradžių ketino gamybą perkelti į D. Britaniją. „Neowin“ teigia, jog šią savaitę kūrėjų norai išsipildė. Mikrokompiuteriai nuo šio bus gaminami „Sony“ gamykloje, esančioje Pietų Velso mieste Penkoide. Dėl to buvo sukurta 30 naujų darbo vietų. Galima priminti, jog pagrindinė šios gamyklos produkcija iki šiol yra profesionalams skirtos vaizdo kameros.
Dabar per mėnesį planuojama išleisti apie 30 000 „Raspberry Pi“ kompiuterių. Reikia pažymėti, jog čia bus gaminama atnaujinta versija 2.0. Itin žymių pakeitimų, tokių kaip naujas procesorius ar daugiau atminties, čia nebus, kadangi visi pokyčiai susiję su periferiniais lizdais. Be to, kuriama ir daug pigesnė versija. Jos kaina bus 25 doleriai (~70 Lt), o prekyboje ji turėtų pasirodyti šių metų pabaigoje.
Aišku, galima paklausti, kodėl nuo pat pradžių „Raspberry Pi“ buvo pradėtas gaminti Kinijoje? Pirminė priežastis, aišku, buvo gaminio savikaina. D. Britanijoje darbo jėga brangesnė nei Azijoje. Kitu svarbiu veiksniu tuomet tapo Europos gamintojų nenoras „terliotis“ su nežinomu produktu. Vis tik šį klausimą pavyko sėkmingai išspręsti, parodant statistiką: vietoj planuotų 10 tūkst. „Raspberry Pi“ egzempliorių jau parduota daugiau nei 400 tūkstančių.