raspberry pi
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „raspberry pi“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „raspberry pi“.
Britų mokykloms – milijonas nemokamų minikompiuterių
Jungtinės Karalystės nacionalinis transliuotojas BBC 11 m. amžiaus mokiniams išdalins 1 milijoną minikompiuterių „Micro Bit“, panašių į garsiuosius „Raspberry Pi“. Minikompiuteriai bus išdalinti šių metų rudenį visiems vidurinėse mokyklose pradedantiems mokytis vaikams. Minikompiuteriai bus dalinami pagal skaitmeninių technologijų plėtros programą „Make it Digital“. Taip pat BBC ketina pradėti su programų kūrimu susijusios veiklos sezoną.
Minikompiuteris „Raspberry Pi“ tapo išmaniuoju telefonu
Pasirodo, entuziastų tarpe populiarus minikompiuteris „Raspberry Pi“ gali būti perdarytas į išmanųjį telefoną. Tai įrodė programinės įrangos specialistas Davidas Huntas, „Raspberry Pi“ pagrindu surinkęs „Pi Phone“ pavadintą telefoną. Šiuo metu gaminamos dvi „Raspberry Pi“ modifikacijos. Abi turi 700 MHz ARM procesorių, SD atminties kortelių, kuriose laikoma OS ir duomenys, lizdą, 256 arba 512 MB darbinės atminties, vieną arba dvi USB 2.0 ir HDMI jungtis.
Hakeris sugalvojo, kaip „nulaužti“ „Amazon“ bepiločius skraidymo aparatus
Kas pasakė, kad nedidelių bepiločių orlaivių negalima „nulaužti“? Vienas hakerių bendruomenės narių Samy Kamkaras paskelbė visą reikiamą programinę įrangą ir pateikė aparatinės įrangos aprašymus, kurie leistų pasigaminti skraidymo aparatą, galintį susekti ir įsilaužti į kitus panašius įrenginius. Tam jis siūlo naudoti „Parrot AR.Drone“ su mikrokompiuteriu „Raspberry Pi“, kuriame įdiegta speciali programinė įranga.
„Google“ sukūrė programavimo įrankius „Raspberry Pi“ minikompiuteriui
„Raspberry Pi“ – kredito kortelės dydžio mikrokompiuteris, jungiamas prie televizoriaus ir klaviatūros. Taip jis tampa tikru kompiuteriu, kurį galima naudoti daugeliui dalykų, kad ir dokumentų rašymui, skaičiavimams elektroninėse lentelėse ar žaidimams. Taip pat juo galima rodyti aukštos raiškos video medžiagą.
Komercinis šnipinėjimas: jūs įsitikinęs, kad nesate sekamas?
Vienas iš stambiausių praėjusio dešimtmečio įsilaužimų, kada sukčių rankose atsidūrė 45,7 mln. plastikinių kortelių turėtojų duomenų, įvyko 2007 metais, rašo „Forbes“ tinklaraštyje „Finrazvedka“ („Finansinė žvalgyba“) KPMG (tarptautinio audito ir mokesčių konsultavimo bendrovių tinklo – Balsas.lt) vyresnysis konsultantas Rusijoje ir NVS šalyse Antonas Sapožnikovas. Nukentėjo JAV tinklas TJX, prekiaujantis drabužiais, aksesuarais ir buitinėmis prekėmis.
„Raspberry Pi“ procesorius paspartintas iki 1 GHz
Populiaraus rinkoje mikrokompiuterio „Raspberry Pi“ procesorius dirba 700 MHz taktiniu dažniu. Vartotojas turi galimybę įrenginį paspartinti, tačiau įtampos didinimas, būtinas stabiliam mikroschemos veikimui, gali gana lengvai procesorių sugadinti.
Spartinimo entuziastai žino, jog tokių eksperimentų metu pažeistiems procesoriams garantija netaikoma. Antra vertus, rizikos kaina yra tikrai maža – priklausomai nuo konfigūracijos, „Raspberry Pi“ kainuoja vos 25 arba 35 JAV dolerius.
Superkompiuteris iš daugybės „Raspberry Pi“
Profesoriaus Simono Coxo vadovaujama kūrėjų grupė iš Sautamptono universiteto (D. Britanija) surinko nebrangų superkompiuterį, kurio pagrindu tapo puikiai pažįstamas mikrokompiuteris „Raspberry Pi“. Iš viso buvo panaudoti 64 tokie įrenginiai, o jiems sujungti buvo panaudotas vaikams skirtas LEGO konstruktorius.
Mikrokompiuterio „Raspberry Pi“ gamyba iš Kinijos persikelia į D. Britaniją
D. Britanijoje įsikūrusi organizacija „Raspberry Pi Foundation“ šių metų pradžioje rinkai pristatė tos paties pavadinimo kompiuterį, kuris išpopuliarėjo dėl savo itin mažos kainos. Kompiuteris, kuris turi ARM procesorių ir veikia operacinės sistemos „Linux“ pagrindu, neturi korpuso, tačiau tai leido sumažinti jo kainą, kuri yra vos 35 doleriai (~95 Lt).
Pirmosios „Raspberry Pi“ partijos buvo pagamintos Kinijoje, tačiau kūrėjai nuo pat pradžių ketino gamybą perkelti į D. Britaniją.
Minikompiuteriui „Raspberry Pi“ išleista speciali operacinė sistema
Vieno mažiausio pasaulyje kompiuterio „Raspberry Pi“ kūrėjai pranešė, jog tapo prieinama specialiai šiam įrenginiui skirta operacinė sistema „Raspbian“.
Platforma „Raspbian“, kurios pagrindą sudaro „Linux“ sistema „Debian“, optimizuota specialiai aparatinei „Raspberry Pi“ platformai. Pastaroji, kaip tvirtinama, leidžia pasiekti daugiau produktyvumo skaičiavimuose su slankiojančiu kableliu, taip pat labiau optimizuota naršymui internete.
USB kaupiklio atmintinės dydžio „Android“ kompiuteris už 53 dolerius
Panašu, jog daug liaupsintas minikompiuteris „Raspberry Pi“, kuris niekaip negali pasiekti galutinės gamybos stadijos ir pasirodyti parduotuvių lentynose, po truputį tokiame kompiuterių segmente įgyja konkurentų. Svetainė „Liliputing“ praneša, jog prekyboje pasirodė minikompiuteris „CX-01“, kuris veikia operacinės sistemos „Android 4.0 Ice Cream Sandwich“ pagrindu.
Kompiuteris savo dydžiu prilygsta USB atmintinei: jo matmenys yra 85 x 27 x 15 mm, o svoris – 25 gramai.
REKLAMA
REKLAMA
Krizės laikų kompiuteris – už 90 litų
D. Britanijoje pradėtas pardavinėti 22 svarus kainuojantis kompiuteris „Raspberry Pi“, atliekantis visas pagrindines šiuolaikinio asmeninio kompiuterio funkcijas.
Britų labdaros organizacija „Raspberry Pi Foundation“, kurios užsakymu buvo pradėta „Raspberry Pi“ gamyba, jį pardavinėja už 22 svarus, tai yra, beveik už 90 litų. Kreditinės kortelės dydžio „Raspberry Pi“ laisvai telpa į kišenę, prie jo papildomai reikia prijungti televizorių arba kompiuterio monitorių, klaviatūrą ir pelę.
Artėja kompiuteris už 25 dolerius
Netrukus po Naujųjų parduotuves gali pasiekti D. Britanijoje sukurtas minikompiuteris „Raspberry Pi“, kainuosiantis vos JAV 25 dolerius. Šiuo metu vykdomi jo bandymų darbai.
Netrukus britai pagamins 25 dolerius kainuosiantį minikompiuterį
Didžioji Britanija, kaip ir Indija, ruošiantį planšetinį kompiuterį už 35 dolerius, nusprendė maksimaliai atpiginti asmeninį kompiuterį ir sukūrė 25 dolerius kainuosiantį kompiuterį „Raspberry Pi“.
Tai vizitinės kortelės dydžio dėžutė, prie kurios prijungiamas monitorius.
Dėžutė turi USB jungtis (klaviatūrai ir pelei), o taip pat jungtį tinklo kabeliui arba bevielio ryšio adapteriui.
Sukurtas 25 dolerius kainuojantis minikompiuteris
Žaidimų kūrėjas ir vienas iš Didžiosios Britanijos bendrovės „Frontier Developments“ steigėjų Davidas Brabenas sukūrė mažą ir labai pigų kompiuterį „Raspberry Pi“.
Įrenginys dydžiu prilygsta USB kaupikliui. Jis turi 700 MHz dažnio „ARM11“ procesorių bei 128 MB operatyviosios atminties. Operacinė sistema, programos ir vartotojų duomenys gali būti saugomi SD/MMC formato atminties kortelėse.
„Raspberry Pi“ turi HDMI bei USB jungtis.