Gruodžio 21 dieną įvykęs pilnas Mėnulio užtemimas buvo itin retas – pirmą kartą nuo 1638 metų jis sutapo su žiemos saulėgrįža, ilgiausios metų nakties ir trumpiausios dienos metu.
Lietuvoje stebėti užtemimą trukdė apsiniaukęs dangus. Jis prasidėjo 7.28 val. Lietuvos laiku, tačiau net ir palankiomis oro sąlygomis būtų buvęs stebimas trumpai, nes 8.45 val.pasislėpė už horizonto.
Šis pilnas Mėnulio užtemimas šiemet yra vienintelis. Pasak astronomų, visą 72 minučių trukmės Mėnulio užtemimą buvo galima matyti visoje Šiaurės ir pietų Amerikoje (kito pilno Mėnulio užtemimo čia teks palaukti iki 2014 m.), Šiaurės ir Vakarų Europoje ir nedidelėje Šiaurės rytų Azijos dalyje, įskaitant Korėjos pusiasalį ir didžiąją Japonijos teritorijos dalį.
Kitose pasaulio dalyse buvo matoma tik pati užtemimo pradžia, arba užtemimas vyko dienos metu, ir Mėnulis nebuvo pakilęs virš vietinio horizonto. Vidurio Europoje ir vakarų Afrikoje buvo galima pamatyti tik pradinę užtemimo fazę, nes Mėnulis gruodžio 21 d. rytą pasislėpė už horizonto.
Pilną Mėnulio užtemimą bet kurioje pasaulio dalyje galima pamatyti maždaug 4 – 5 kartus per 10 metų. 2011 m. įvyks du pilni Mėnulio užtemimai – birželio 15 dieną (bus matomas visame Rytų pusrutulyje) ir gruodžio 10 d., kai jį bus galima pamatyti Šiaurės Amerikos vakaruose.
Nemačiusiems gruodžio 21 d. Mėnulio užtemimo juo pasigrožėti siūlo astronomijos mėgėjas amerikietis Williamas Castlemanas, nufilmavęs jį Floridoje, kur oro sąlygos buvo itin palankios stebėjimams.
Winter Solstice Lunar Eclipse from William Castleman on Vimeo.