• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Saulės elementai paprastai montuojami ant stogų, bet labai retai – ant vertikalių sienų, į kurias spinduliai krinta mažu kampu, todėl jų ploto vienetas gauna mažiau saulės energijos.

REKLAMA
REKLAMA

Pradedančioji inovatyvaus dizaino įmonė SMIT (Sustainably Minded Interactive Technology) nutarė išnaudoti ir vertikalias sienas, pasinaudodama gamtos pavyzdžiu – stebėdama, kaip sieniniai vijokliai išdėsto savo lapus, norėdami gauti kuo daugiau saulės šviesos.

REKLAMA

Jų pasiūlyti saulės energijos moduliai yra sudaryti iš lengvų saulės elementų „lapų“, turinčių vos 0,5 mm storio fotoelektrinės medžiagos sluoksnį ir sveriančių kiek daugiau nei šimtą gramų bei tvirtinamų prie vertikalių sienų. Speciali SMIT sukurta programinė įranga apskaičiuoja, koks turi būti „lapų“ išdėstymas, atsižvelgiant į vietovę, namo orientaciją, sienos formą ir krintančius šešėlius.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, Niujorke lapai su siena turi sudaryti 49 laipsnių kampą ir plokštuma pasukti į pietų pusę, be to, išdėstyti specialia tvarka, kad vieni ant kitų mestų kuo mažiau šešėlių.

SMIT jau šį mėnesį planuoja tokiais lapais padengti pakankamai sudėtingos formos pastatą – Monrealio aplinkos muziejų „Biosphere“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų