• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors gal dar per anksti teigti, kad televizoriams reikia diegti antivirusinę įrangą, du neseniai atskleisti pažeidžiamumai populiariuose televizorių modeliuose skatina pagalvoti ateityje apie televizorių apsaugą, rašo arstechnika.com.

REKLAMA
REKLAMA

Pastarąjį virusą atrado Italijoje dirbantis Luigis Auriemma, kuris ieško apsaugos trūkumų „Microsoft Windows“ sistemose, videožaidimuose ir net industriniuose įrenginiuose, tokiuose kaip užtvankų valdymo sistemos.

REKLAMA

Tyrinėdamas savo brolio televizorių „Samsung D6000“, jis netyčia atrado būdą, kaip nuotoliniu būdu priversti televizorių nuolat iš naujo įsijunginėti netgi išjungus jį iš elektros.

Televizorius buvo prijungtas prie namų tinklo, tad L. Auriemma manė, kad būtų smagu iškrėsti pokštą broliui. Pasinaudojus kompiuteriu, prijungtu prie to paties tinklo, L. Auriemma norėjo, kad ant televizoriaus ekrano atsirastų žinutė. Tačiau televizorius staiga pradėjo išsijunginėti ir įsijunginėti, o jo sustabdyti niekas negalėjo.

REKLAMA
REKLAMA

L. Auriemma sako, kad jei televizorius turėtų savo IP adresą, jį užpulti būtų galima internetu.

Dvi savaitės prieš L. Auriemmos atradimą, tyrėjas Gabrielis Menezesas Nunesas sugebėjo pažeisti kita populiarų televizorių – „Sony Bravia“ televizorių.

„Negalima pakeisti garso, kanalų ar įjungti bet kokią funkciją, – rašė jis apie ataką. – Po 35 s televizorius nustojo dirbęs ir vėl pradėjo. Tai nutiko tris kartus. Ketvirtą kartą jis išsijungė. Per mažiau nei 3 minutes televizoriaus nebebuvo galima valdyti nuotoliniu būdu. Reikėjo jį įjungti rankiniu būdu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu vis daugiau elektrinių prietaisų yra prijungiami prie interneto ir namų tinklų, tad tikėtina, kad jų vidinę programinę įrangą užpuls panašūs virusai į tuos, kurie metų metus puolė „Microsoft“, „Adobe“ produktus, o neseniai pradėjo atakuoti ir „Apple“.

Nėra aišku, ar gamintojai yra pasiruošę apsaugoti savo gaminius nuo programų kenkėjų. Pasak L. Auriemmos, jis kreipėsi į „Samsung“, kad šie pasakytų, kaip sutaisyti televizorių ir šie negalėjo svariai pagelbėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų