Kompanijos „Fortinet“ tyrėjai priėjo išvadą, kad kompiuteriniai ir žmogaus virusai turi daug bendra. Pavyzdžiui, kompiuteriniai ir žmogaus virusai elgiasi vienodai: koduoja informaciją. Taip pat „DDos“ataką galima palyginti su ŽIV – jie abu siekia perkrauti sistemą.
Egzistuoja ir kiti pavyzdžiai. ŽIV sutrikdo žmogaus imuninę sistemą, padaro ją pažeidžiamesnę ligoms. Kompiuterinis virusas „W32/Sality naudoja tą pačią strategiją, išvesdamas iš rikiuotės antivirusines programas ir diegdamas kenkėjišką programą ugniasienei nukenksminti.
Kai kurie biologiniai virusai, pavyzdžiui, gripo virusas, replikacijos metu keičiasi. Analogiškai veikia kompiuteriniai virusai „Conficker“ ir „Koobface“. Pirmasis, kaip ir gripo virusas, turi „inkubacinį periodą“, kurio metu nerodo aktyvumo sistemoje. Tyrėjai taip pat pažymėjo, kad ir žmonės, ir kompiuteriai apkrečia vieni kitus.
Vienintelis skirtumas tarp biologinių ir kompiuterinių virusų yra tas, kad pastarieji yra kur kas sudėtingesni: jie moka šifruoti duomenis ir apsisaugoti nuo bandymų juos sunaikinti. Jei kas nors įrašytų gripo virusą kompiuterinių kodu, tai failo dydis siektų iki 22 Kb.
„Fortinet“ tyrėjai mano, kad ateityje kompiuteriniai ir biologiniai virusai vis labiau panašės. Ribos tarp biologinių ir kompiuterinių virusų tampa vis mažiau pastebimos. Geras pavyzdys yra širdies stimuliatoriai ir kiti implantai. Kai tik šiuos įrenginius sieja ryšys su išoriniais prietaisais, o tai būtina tam tikrame etape, jie tampa pažeidžiami kompiuterinių virusų.
2002 metais mokslininkai sintezavo poliomielito virusą. Nuo to laiko biotechnologijos labai patobulėjo. Šiandien mokslininkai bene kasdien genetiškai modifikuoja organizmus. Visas sisteminės DNR kodas saugomas kompiuteryje. Tuo gali pasinaudoti hakeriai.
„Kompiuterinio viruso plitimą kontroliuoti kur kas sunkiau nei, pavyzdžiui, juodligės bakterijas. Biologiniai teroristai gali būti suinteresuoti kompiuterinių virusų naudojimu teroristiniams išpuoliams, o vien nuo šios minties darosi baisu“, – teigia „Fortinet“ atstovas Guillaume Lovetas.