„2015 m. į VF vietą iš stojusių į Šiaulių universitetą bakalauro studijų pirmą kursą nepateko 40 proc. Visgi, šie studentai turi galimybę ilgainiui užimti ir VF vietą. Studijų metu nuolat atsilaisvina valstybės finansuojamos vietos ir vykstant mokslo rezultatų palyginimo metu, vykdant rotaciją studentai turi galimybę gauti valstybės finansavimą.
Žinoma, norint užimti šią vietą, taip pat reikia atitikti ir keliamus reikalavimus. Studentas privalo neturėti akademinių skolų bei jo studijų įvertinimo vidurkis turi būti didesnis už kitų studentų, studijuojančių valstybės nefinansuojamose vietose“, – apie galimybes pasakoja Šiaulių universiteto studijų prorektorius Remigijus Bubnys.
Studentų motyvacijai – stipendijos
Be to, geriausiems studentams, atsižvelgiant į studijų rezultatus ar kitus akademinius laimėjimus skiriamos ir stipendijos. Šios gali būti įvairaus pobūdžio: skatinamosios, vienkartinės, pedagogų rengimo programų stipendijos bei vardinės, kurios gali būti skiriamos talentingiems ypač pasižymėjusiems universiteto studentams studijų metu ar mokslinėje kūrybinėje, meno bei sporto veikloje.
„Svarbu paminėti tai, kad studentai, kurie sesijos metu iš pirmo karto neišlaikė bent vieno egzamino, neturi galimybės gauti skatinamosios stipendijos, o turintys akademinių skolų negali pretenduoti ir į vienkartines stipendijas (išskyrus vienkartinę socialinę)“, – sako R. Bubnys.
Jei šiuo metu pinigų studijoms nėra
Šiaulių universitetas prorektorius atskleidžia dar kelis būdus, ko galima griebtis, jei studentas nepateko į savo svajonių specialybės VF vietą ir šiuo metu neturi galimybės susimokėti už mokslą.
Paskolą studijų kainai sumokėti
Paskolos suma per vienerius studijų metus negali viršyti studento už einamuosius metus mokamos studijų kainos ar jos dalies. Paskola išmokama į aukštosios mokyklos sąskaitą. Jeigu mokslo metų pradžioje skolinamasi iš karto abiem semestrams, tai paskolos dalis už pavasario semestrą išmokama iki liepos 1 dienos, kai studentas bankui pateikia prašymą, pervesti likusią paskolos dalį. Nepateikus prašymo, antra paskolos dalis nėra išmokama.
Paskola gyvenimo išlaidoms
Ši paskola (iki 1900 eurų per metus) išmokama lygiomis dalimis kiekvieną mėnesį iki liepos 1 dienos (paskutinio kurso studentams - iki studijų pabaigos) į paskolos gavėjo asmeninę sąskaitą.
Paskola dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis
Ši paskola (iki 2280 eurų per metus) išmokama į paskolos gavėjo asmeninę sąskaitą vienu kartu. Studentai, išvykstantys studijuoti pagal mainų programas dar neprasidėjus prašymų-anketų priėmimui, turėtų įsitikinti, kad užsienyje turės visus reikalingus duomenis, saugiu būdu prisijungti prie Fondo informacinės sistemos (el. bankininkystė, el. parašas, asmens tapatybės kortelės sertifikatai). Prašymą-anketą gali pateikti tik pats studentas. Taip pat būtina įgalioti kitą asmenį tvarkyti valstybės remiamų paskolų gavimo dokumentus (įgaliojimą patvirtina notaras). Šis įgaliojimas bus reikalingas sudarant valstybės remiamos paskolos sutartį su kredito įstaiga.