Astronominio pavasario pradžios proga NASA paskelbė Žemės nuotrauką, padarytą pavasario lygiadienio metu. JAV nacionalinės Vandenynų ir atmosferos administracijos palydovas GOES-13 mūsų planetą nufotografavo vakar, kovo 20 dieną, 13.45 val. Lietuvos laiku. Pabrėžiama, kad ši nuotrauka buvo padaryta netrukus po 2013 m. pavasario lygiadienio, kuris įvyko 13.02 val. Lietuvos laiku.
Šioje nuotraukoje matyti vienodai apšviestos Žemės Šiaurinio ir Pietinio pusrutulio sritys. Pavasario lygiadienio metu dienos ir nakties trukmė didžiojoje mūsų planetos dalyje susilygina, sakoma „Space.com“ pranešime. Saulės energijos kiekis, pasiekiantis Šiaurinį ir Pietinį pusrutulį, taip pat tampa vienodas.
Vis labiau pavasarėjant Žemės Šiaurinis pusrutulis gauna vis daugiau Saulės šviesos, o Pietinis – priešingai, todėl juose ilgainiui prasidės vasara ir žiema.
Pavasario lygiadienio data kasmet svyruoja, jis gali įvykti kovo 19 – 21 dienomis. Taip yra dėl to, kad kalendorinius metus sudaro 365,25 dienos, tai yra, Žemei sukantis aplink Saulę kas 4 metus susidaro perteklinė diena. Be to, Žemė skrieja aplink Saulę ne visai tasyklingos elipsės orbita, ir dėl kitų planetų traukos Žemės padėtis Saulės atžvilgiu metams bėgant šiek tiek keičiasi, sakoma pranešime.
Aukštesnėse Šiaurinio pusrutulio platumose dienos ir nakties trukmė susilygina dar likus kelioms dienoms iki pavasario lygiadienio, o Pietų pusrutulio atitinkamoje dalyje tai įvyksta po kelių dienų.
NASA atstovai pabrėžia, kad Saulės atvaizdas šioje nuotraukoje nėra tikras, nes GOES-13 palydove nėra daviklių, fiksuojančių Saulės aktyvumą.