Akių transplantacija, siekiant išgydyti aklumą, žengė dar vieną žingsnį į priekį po to, kai mokslininkams laboratorijoje pirmą kartą pavyko „užauginti“ akies tinklainę, rašo britų dienraštis „The Telegraph“.
Mokslininkai buvo nustebę, kuomet kamieninės ląstelės savaime pradėjo kurti sudėtines struktūras, panašias į embrioninę akį. Netikėtas atradimas gali lemti, kad bus pradėtos auginti akies tinklainės ir vėliau persodinamos akliems ar regėjimo sutrikimus turintiems asmenims.
Japonijoje esančio Fizikos ir chemijos tyrimų instituto mokslininkų komanda iš pradžių išaugino embrionines kamienines ląsteles vamzdelyje, o vėliau pridėjo baltymų, kad paskatintų jų augimą. Jie tikėjosi sukurti atpažįstamą organą, tačiau buvo apstulbinti, kai per 10 dienų ląstelės susijungė į grupes ir pradėjo formuotis akies tinklainė.
Tyrimai buvo atlikti su pelės akimi, tačiau, ekspertų teigimu, nėra jokių priežasčių manyti, jog panaši technologija negali būti panaudota ir žmonių akims. Jie tikisi, kad per 10 metų jiems pavyks pradėti klinikinius akies tinklainės implantų bandymus.