Kiekvieną dieną išmaniųjų telefonų savininkai atlikdavo vienus ir tuos pačius judesius. Kadangi visus su telefonu atliekamus gestus galima sekti, specialistai gavo daugybę duomenų
Pasitelkę elektroencefalografiją, mokslininkai palygino atliekamus veiksmus su smegenų aktyvumu, lygindami išmaniųjų telefonų savininkų rezultatus su paprastų mobilių telefonų turėtojais. Ypatingas dėmesys buvo sutelktas į didįjį, vidurinį ir rodomąjį pirštą.
Tyrimo rezultatai parodė, jog išmaniųjų telefonų savininkų smegenų aktyvumas, naudojant visus tris pirštus, buvo padidėjęs. Smegenų žievės aktyvumo lygis buvo proporcingas išmaniojo telefono naudojimo intensyvumui.
Ypatingai dideliu jautrumu pasižymėjo didysis pirštas: kuo trumpesnis laikotarpis tarp išmaniojo telefono naudojimo atvejų, tuo didesnis smegenų aktyvumas buvo stebimas, naudojant didįjį pirštą.
Mokslininkai padarė išvadą, kad išmaniųjų telefonų naudojimas keičia procesą, kaip smegenys apdoroja sensorinius duomenis. Šiuolaikinio žmogaus smegenys keičiasi, nes joms didelę įtaką daro skaitmeninės technologijos, tačiau nuo jų pasirodymo praėjo per mažai laiko, jog suprastume, kaip tai įtakos smegenis ilgalaikėje perspektyvoje.