Juokaujama, kad pagrindinė pristatymo naujiena buvo tai, kad „X“ šiuo atveju reiškia „Dešimtas“. „iPhone X“ neturi mygtuko „Home“; funkcijos, kurias jis vykdė, buvo perkeltos į kitus valdymo elementus. Dabar, norint aktyvuoti pagrindinį darbastalį, reikia vesti pirštu iš apačios į viršų; kad iškviestumėte „Siri“ – nuspaudus palaikyti šoninį blokavimo mygtuką, rašoma „Meduza“.
„iPhone X“ išvaizda ir valdymas skirsis nuo kitų „Apple“ telefonų modelių. Norint pasiekti ekrano ryškumo nustatymus, reiks vesti pirštu nuo dešiniojo viršutinio ekrano kampo; jeigu tą patį veiksmą atliksite nuo vidurio, atsivers kitas meniu – su pranešimų nustatymais ir valdikliais.
„iPhone X“ korpusas – stiklinis („Apple“ dievagojasi, kad jis pagamintas iš itin tvirto stiklo), ekranas – 5,8 colių „Super Retina“, palaikantis HDR technologiją. Telefonas ir jame įrengtos kameros yra apsaugotas nuo drėgmės ir dulkių. Skirtingai nuo „iPhone 7 Plus“ ir naujojo „iPhone 8 Plus“, jo kameros yra vertikalios.
Naujasis telefonas turės A11 Bionic procesorių, turintį neuroninės sistemos modulį. Telefonas palaikys belaidį įkrovimą ir parduodamas dviejų spalvų: sidabrinės ir „pilko kosmoso“.
Vienas iš svarbiausių naujojo telefono akcentų – „Face ID“ technologija, leisianti atblokuoti ekrano apsaugą pritaikant vartotojo veido atpažinimą. „Apple“ teigimu, tai labai patikima sistema, kurios neapgausi fotografija ar užsidėjus kaukę. Tuo pačiu, ji neturėtų reaguoti nei į šukuosenos pokyčius, nei į akinius.
Tam atvejui, jeigu veido atpažinimo technologija nesuveiks, telefone vis dar bus PIN kodo įvedimo galimybė.
Kita „Apple“ pristatyta naujiena – portretinis žmogaus atvaizdas, kurį galima perkelti į „papildytą realybę“. Pavyzdžiui, „selfie“ nuotraukoje ar vaizdo įraše bus galimybė ant veido uždėti kokį nors juokingą atvaizdą, „emoji“.