Šį įdomų bandymą gali pademonstruoti kiekvienas. Reikia tik metro ilgio virvutės ir dviejų metalinių žiedų – sunkaus ir gerokai lengvesnio (tinka ir dvi įvairaus svorio veržlės). Žiedai pririšami virvutės galuose. Virvutę persveriame per horizontaliai laikomą pagaliuką taip, kad sunkesnysis žiedas kabotų prie pagaliuko, o lengvesnįjį žiedą laikome ranka, ištempę virvutę, kaip tai demonstruojama vaizdo klipe.
Kas nutiks paleidus iš rankos lengvesnįjį žiedą? Atrodo, kad sunkesnis žiedas turėtų nusverti ir nukristi ant žemės, traukdamas paskui save virvutę ir antrąjį žiedą. Tačiau iš tikrųjų pastarasis apsisuka aplink pagaliuką ir sustabdo kritimą.
Bandymą paaiškina minėtas tvermės dėsnis. Lengvesnysis žiedas irgi turi tam tikrą masę. Tad jis ne tik juda, traukiamas virvutės, bet ir krinta žemyn, traukiamas Žemės. Dėl to jis ima suktis aplink pagaliuką. Atstumui iki sukimosi taško mažėjant, žiedas sukasi vis greičiau ir keletą kartų apsiveja pagaliuką. Virvutės trintis į jį sustabdo tolesnį sunkesniojo žiedo kritimą.