• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Amerikiečių mokslininkas ir vienas iš protokolo TCP/IP kūrėjų Vintas Cerfas šiuo metu darbuojasi kompanijos „Google“ labui. Čia jis eina „vyriausiojo interneto propaguotojo“ pareigas. Visai neseniai jis pareiškė, jog privatumo problema yra sąlyginai naujas reiškinys, kuris, visai tikėtina, taip ir nebus pasiektas.

REKLAMA
REKLAMA

Privatumas iš tikrųjų gali pasirodyti ne kas kita, o anomalija“, – renginyje FTC teigė Vintas Cerfas. Jis paaiškino, kad vos prieš keletą dešimtmečių asmeninio gyvenimo privatumo niekas nesistengė garantuoti. Mokslininkas savo laiku gyveno net telefono ryšio neturinčiame miestelyje, kuriame paštininkas pažinojo visus, kas gaudavo kokių nors laiškų. „Miestelyje su 3000 gyventojų žmogus neturi jokio privatumo. Visi žinojo, kuo kiekvienas užsiima“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Vinto Cerfo teigimu, privatumo siekimą visų pirma nulėmė naujos technologijos, ir tai nėra neatsiejama bendruomenės dalis. „Pramoninė revoliucija ir miesto gyventojų skaičiaus augimas lėmė, kad atsirastų anonimiškumo jausmas.“ Kartu mokslininkas pabrėžė, kad tai yra jo asmeninė nuomonė apie privataus gyvenimo problemą: „Nenorėčiau, kad jūs pagalvotumėte, jog aš į visai tai žiūriu paviršutiniškai.“ Vis tik jis mano, kad visuomenei bus vis sunkiau pasiekti, kad privatumo principas būtų įgyvendintas visa apimtimi.

REKLAMA
REKLAMA

V. Cerfas pažymėjo, jog mūsų socialiniai žymenys ir intuicija gana smarkiai atsilikę nuo šiandienių technologijų – būtina sukurti socialinius susitarimus, kurie leistų daug rimčiau pažvelgti į žmonių asmeninio gyvenimo klausimą. Mokslininkas pateikė paprastą pavyzdį: jei žmogus pažymimas „Facebook esančios kažkieno fotografijos fone, iš karto tampa aišku, kur jis buvo ir ką jis darė, nepriklausomai nuo to, ar jis norėjo, kad būtų užfiksuotas, ar ne.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mums teks išgyventi situacijas, kai kažkas jausis nepatogiai, kažkas galbūt pateks už grotų, kažkas turės didelių problemų dėl panašių eksperimentų“, – teigė V. Cerfas. Jo manymu, visuomenė turės pereiti per visus privatumo koncepcijos nykimo etapus, išgyventi viską per ilgą laiko tarpą – viskas turi būti apmąstyta ir susitarta, o ne kieno nors primesta.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų