Nors išmaniuosius akinius „Google Glass“ ketinama pateikti rinkai tik kitais metais, „Google“ iš visko sprendžiant atsižvelgė į šia naujove besidominčių žmonių pageidavimus ir pristatė juos iš arčiau.
Šiuo metu, kaip jau rašėme, JAV vyksta pirminio šių akinių modelio „Google Glass Explorer Edition“ bandymai, po kurių, ištaisius pastebėtas klaidas bei trūkumus ir juos patobulinus, bus ruošiamas komercinis „Google Glass“ modelis. Žinoma, šių akinių bandytojai internete skelbia vis daugiau jų galimybes iliustruojančių vaizdo siužetų, tad „Google“, veikiausiai nenorėdama atsilikti, pati pristatė videofilmuką, pasakojantį apie „Google Glass“ vartotojo sąsają.
Nesunku pastebėti, kad nuo pat „Google Glass Explorer Edition“ bandymų pradžios „Google“ atstovai informaciją apie šio gaminio technines savybes ir fukcionalumą pateikinėja labai šykščiai, dalimis ir tik po kurio laiko, tarsi spaudinėdami dantų pastos tūbelę. Antai tik visai neseniai paaiškėjo, kad „Google Glass“ naudojamas 2 branduolių bendrovės „Texas Instruments“ gamybos procesorius OMAP 4430, 1 GB darbinės atminties ir 16 GB vidinis kaupiklis.
Iš naujojo „Google Glass“ valdymą pristatančio vaizdo siužeto sunkoka spręsti apie galimą šių akinių „revoliucingumą“, išskyrus galimybę filmuoti ir fotografuoti tai, į ką žvelgia juos dėvintis žmogus. Vis dėlto akivaizdu, kad vartotojo sąsaja yra gana intuityvi ir patogi.
Pagrindinė akių valdymo priemonė yra sensorinis laikiklis prie dešiniosios akinių kojelės, kurį liečiant pirštu galima pasirinkti norimą funkciją. Ne mažiau patogi turėtų būti ir valdymo balsu galimybė, jei tik ją naudojančių netrikdys aplinkinių nuostaba, kad kažkas kalbasi pats su savimi.