Marsą tiriančio NASA marsaeigio „Curiosity“ programos mokslininkai dar negali pasakyti, kas iš tikrųjų galėtų būti marsaeigio nufotografuotas keistas gėlės žiedo objektas numatytoje „Curiosity“ tyrimų vietoje.
Keistos formos objektas Marso paviršiuje buvo nufotografuotas gruodžio mėnesį, tačiau iki šiol mokslininkai spėlioja, kas tai galėtų būti, skelbia „Space.com“. Tačiau kad ir kaip būtų, NASA tyrėjai tvirtina, kad šis objektas – ne biologinės kilmės. Marsaeigio padarytoje objekto, kuris netrukus buvo pramintas „Marso gėle“, nuotraukoje matyti apvalių formų šviesos spalvos akmenukas, kiek didesnis už smiltelę, tačiau norint nustatyti tikslią jo mineralinę sudėtį teks atlikti papildomus tyrimus, teigia NASA ekspertai.
„Tai gali būti daug kas, bet kol nesu gavusi tam tikros informacijos apie jo cheminę sudėtį tikrai nenorėčiau spėlioti“, – žurnalistams sakė Planetų tyrimų instituto Tuksone (Arizona, JAV) mokslininkė Aileen Yingst. Ji eina „Curiosity“ MAHLI (Mars Hand Lens Imager) prietaiso programos vadovo pavaduotojos pareigas.
Pranešama, kad vadinamoji „Marso gėlė“ yra ant akmens šalia Johnu Kleinu pavadinto Marso paviršiaus sąnašų luito. Šioje vietoje „Curiosity“ netrukus pradės gręžti akmenis vykdydamas geologinių tyrimų programą. J. Kleino vardu šis luitas buvo pavadintas siekiant pagerbti buvusio „Curiosity“ programos vadovo pavaduotojo, mirusio 2011 m., atminimą, sakoma pranešime.
Šiame akmenyje matyti daug išorinių požymių, liudijančių apie skysto vandens poveikį gruntui tolimoje praeityje. Nuotraukose galima įžiūrėti vandens sąnašų gyslas, užpildžiusias uolienos įtrūkimus. „Curiosity“ programos mokslininkai nori nustatyti, ar Marse kada nors buvo palankių sąlygų mikrobiologinei gyvybei palaikyti, ir planuojami J. Kleino luito gręžiniai šia prasme bus labai svarbūs.
Pasak NASA mokslininkų, „Marso gėlė“ nėra gyvybės ženklas, tačiau ji dar labiau padidina būsimos tyrimų vietos intrigą. Šiame vaizdo siužete – būsimų „Curiosity“ geologinių tyrimų vieta.