Europos Elektroninių ryšių reguliuotojų institucija (BEREC) JAV bendrovei „Google“ gali pritaikyti rimtas finansines sankcijas už rekomenduojamų konfidencialumo politikos pakeitimų ignoravimą, pranešė „CNet“.
„Google“ gali būti pripažinta pažeidusi iškart 6 Europos Sąjungos valstybių – Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Ispanijos ir D. Britanijos – įstatymus, saugančius vartotojų privatumą. Pranešama, kad šie pažeidimai susiję su 2012 m. kovo mėnesį „Google“ įvesta nauja konfidencialumo politika.
Jei „Google“ bus pripažinta kalta, jai gresia rimtos finansinės sankcijos, sakoma pranešime. Nuo 2012 m. kovo 1 d. „Google“ iš savo paslaugų vartotojų Europos Sąjungoje pradėjo reikalauti sutikimo, kad apie juos surinktais duomenimis galėtų keistis kitos „Google“ paslaugos, tarp jų „Gmail“, „Google+“ ir „YouTube“. Jei vartotojas nesutikdavo su naująja bendrovės privatumo politika, jis negalėjo toliau naudotis įvairiomis „Google“ paslaugomis, sakoma pranešime.
„Google“ atstovai aiškino, kad keitimasis duomenimis apie paslaugų vartotojus būtinas dėl tikslesnio turinio personalizavimo ir reklamos pateikimo. Tačiau šie argumentai BEREC nepasirodė įtikinami, ir buvo pradėtas tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, ar naujoji „Google“ privatumo politika nepažeidžia ES šalyse veikiančių asmeninio gyvenimo apsaugos įstatymų. Tyrimas buvo baigtas praėjusį spalį. 29 ES šalių elektroninių ryšių reguliuotojai padarė išvadą, kad „Google“ privalo pakeisti savo taisykles pagal pateiktas rekomendacijas. JAV bendrovė turėjo tai padaryti iki šių metų vasario 26 dienos.
Tačiau „Google“ savo privatumo taisyklių ne tik kad nepakeitė, bet net nereagavo į ES reguliuotojų rekomendacijas. Kovo 19 d. šešių ES valstybių vyriausybių atstovai susitiko su „Google“ aukšto lygio vadybininkais, bet šis susitikimas baigėsi be rezultatų.