Didžiąją kinų sieną statė įvairios dinastijos, naudodamos akmenis, medieną ir kitas medžiagas. Daugiau nei prieš 2000 metų pradėta statyti siena buvo vienas iš apsisaugojimo nuo klajoklių genčių iš šiaurės būdų. Teigiama, kad statinys vadinamas ilgiausiomis kapinėmis žemėje, nes ją statant žuvo daugiau nei 1 mln. žmonių. Pagal naujuosius skaičiavimus, atliktus 2009 m., Didžiosios kinų sienos ilgis siekia apie
8 852 km. Deja, šiuo metu išlikęs ne visas statinys – prie jo sunykimo prisidėjo ne tik gamta, bet ir žmonės, mat jie ėmė akmenis iš sienos ir statė sau namus.
Mitas yra ir tai, kad siena – vientisas, ilgas statinys. Deja, jis sudarytas iš įvairių, gana skirtingų segmentų, pastatytų įvairių dinastijų valdymo metu.
Žemėje – Didžioji, kosmose – neįžiūrima
Nors vis dar pasigirsta minčių apie Didžiosios kinų sienos matymą iš kosmoso, ši gausiausiai turistų lankoma vieta plika akimi neįžiūrima, nes nėra pakankamai plati. Ją galima pamatyti tik naudojant žiūronus ir tiksliai žinant, kur jos ieškoti. NASA mokslininkai teigia, kad siena nėra ryškesnė nei kiti dirbtiniai objektai (keliai, tiltai ir pan.).
2003 m. spalio mėn. Kinijos astronautas Yang Liwei pareiškė, kad jis matė įspūdingą vaizdą iš kosmoso, bet Didžiosios kinų sienos pamatyti negalėjo. Europos kosmoso agentūra (ESA) buvo pranešusi, kad 160 km ir 320 km orbitoje ją pamatyti galima, bet išnagrinėję nuotraukas pripažino, kad fotografijose matoma upė, o ne vienas iš stebuklu vadinamų objektų.