didžioji kinų siena
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „didžioji kinų siena“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „didžioji kinų siena“.
Kinų milžinas pravarde Didžioji Kinų Siena – nauja sunkiasvorio bokso žvaigždė?
Bokso pasaulyje – naujas milžinas vardu Taishanas Dongas. 26 metų kiniečių kovotojas yra tikras milžinas – 210 cm ūgio ir savo sąskaitoje per dvi kovas jau turi du nokautus nuo debiuto praėjusių metų liepą. Buvęs kikboksininkas, gavęs pravardę Didžioji Kinų Siena, treniruojasi JAV ir tikisi užkariauti sunkaus svorio kategoriją. T. Dongas šiuo metu rengiasi kitai dvikovai – vasario 27 dieną su Roy McCrary.
Didžioji kinų siena matoma iš kosmoso – mitas
2007 m. liepos 7 d. Lisabonoje vykusios ceremonijos metu buvo paskelbti 7 nauji pasaulio stebuklai. Vienas iš jų – Didžioji kinų siena. Pasakojimai apie šį gynybinį įtvirtinimą, turėjusį apsaugoti Kinijos imperiją nuo klajoklių genčių, neretai apipinami neįtikėtinamomis istorijomis ir įvairiais mitais. Vienas iš jų – sienos matymas iš kosmoso. „Stebuklo“ stebuklu nepavadinsi Didžiąją kinų sieną statė įvairios dinastijos, naudodamos akmenis, medieną ir kitas medžiagas.
Lepūnėlis J. Bieberis Didžiąją kinų sieną pasiekė ant apsauginių pečių
Justinas Bieberis privertė savo apsauginius jį nešti ant Didžiosios kinų sienos, informuoja centraltelegraph.com.au. Kanadiečių dainininkas buvo nufotografuotas sėdintis ant savo apsauginių pečių, kai jie pamažu judėjo garsiosios sienos Pekine link. Nuotrauka buvo paskelbta socialinio tinklo „Twitter“ specialioje paskyroje – BelieveTourUpdates (puslapis apie devyniolikmečio dainininko keliones (aut.past.) – ir netrukus paplito tarp dainininko gerbėjų.
Didžioji kinų siena ilgesnė nei manyta
Oficialiai patvirtinta, kad Didžioji kinų siena yra ilgesnė, nei anksčiau manyta, remdamasi valstybine Kinijos žiniasklaida skelbia BBC.
Naujausi tyrimai rodo, kad sienos ilgis yra 21 tūkst. 196 kilometrai, antradienį informavo naujienų agentūra „Xinhua“.
Remiantis 2009 metais atliktais valstybinių įstaigų skaičiavimais, sienos ilgis siekė 8 tūkst. 850 kilometrų. Ilgiausias pasaulyje rankų darbo statinys buvo pastatytas Kinijos šiaurinės sienos apsaugai.
Archeologai aptiko naujų Didžiosios kinų sienos griuvėsių
Kinų archeologai kalnuotoje vietovėje šiaurės rytinėje šalies dalyje aptiko iki šiol nežinomų Didžiosios kinų sienos griuvėsių.Plytos ir akmenys, kažkada sudarę sienos dalį, rasti kalnuose Liaoningo prefektūroje, pranešė „Xinhua“ naujienų agentūra, kuria remiasi AFP.
Ši sienos atkarpa statyta 1368–1644 metais, Mingų dinast
ijos laikais, tačiau didžioji jos dalis dėl aplaidumo sugriuvo ar visai pranyko.
Bjauri teisybė apie Didžiąją kinų sieną
Tušti džino ir viskio buteliai, sutryptos alaus skardinės ir maisto dėžučių kalnai – vaizdelis, liekantis po gero vakarėlio Kinijoje. Nieko stebėtina, jei šis jovalas būtų kur nors kitur, o ne prie pasakiškos Didžiosios kinų sienos.
Pramogautojų paliekamos šiukšlės – ne vienintelė problema, kamuojanti į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Didžiąją kinų sieną.
„Sienoje radome vinių, kuriuos ten savo palapinėms įvarė šalia poilsiavę stovyklautojai.
Didžiosios kinų sienos tvirtybės šaltinis – ryžiai
Didžiosios kinų sienos ilgaamžiškumo ir tvirtybės priežastis slypi lipniuose ryžiuose, kurie buvo naudojami gaminant kalkių skiedinį.
Statybininkai, maždaug prieš 600 metų statę Mingų dinastijos sienos dalį, maišė lipnių ryžių miltus ir gesintas kalkes, įprastinę skiedinio sudedamąją medžiagą, teigė mokslininkas Zhangas Bingjianas.
Lipnus ryšių skiedinys plytas sulipdė taip tvirtai, kad daugelyje vietų vis dar neželia jokie augalai.
Tobulos vietos klaidžioti pėsčiomis
Kas geriau atskleidžia vietovės esmę negu pasivaikščiojimas gryname ore? Pristatome šešis įspūdingus maršrutus, kuriuos mindami nepajusite laiko tėkmės ir nepaliausite stebėtis jus supančios gamtos grožiu.
1. Plitvicų ežerų nacionalinis parkas, Kroatija
Kažkada čia vyko kroatų nepriklausomybės kovos, o dabar Plitvicų ežerų nacionalinis parkas lankytojams siūlo grožėtis miškingomis vietovėmis, nusėtomis šniokščiančiais kriokliais ir 16 tyvuliuojančių ežerų.
Kinija atidarė šokolado parką
Tūkstančiai žmonių penktadienį susirinko į „šokoladinio“ pramogų parko atidarymą Pekine, Kinijoje.
Knygos „Čarlis ir šokolado fabrikas“ įkvėptas pramogų parkas turėtų priversti kinus tapti didesniais smaguriais. Šiuo metu šokoladas Kinijoje nėra toks populiarus kaip Vakarų šalyse.
Šokolado parke lankytojai galės išvysti 12 metrų ilgio Didžiąją kinų sieną, Terakotos karių armiją ir tradicinių kinų paveikslų kopijas. Be to, parko kūrėjai pagamino originalaus dydžio šokoladinį „BMW“ modelį.