JAV žurnale „ComputerWorld“ paskelbtame Tayloro Armerdingo straipsnyje Ukraina vadinama hakerių rojumi. Autorius pabrėžia, kad šios šalies hakeriai gerai žinomi visame pasaulyje ir kelią grėsmę daugybei šalių.
Pasak Armerdingo, didžiausia suimtų „LulzSec“ grupuotės hakerių klaida buvo ta, kad jie savo veiklą vykdė JAV ir ES teritorijoje. Ukrainoje jiems nereiktų išsiskirti su laisvę. Puikus pavyzdys – 2010-aisiais suimti Ukrainos hakeriai, sukūrę kirminą „Conficker“, padėjusį jiems pavogti iš sąskaitų JAV 72 milijonus dolerių. JAV jiems grėstų iki 6 metų nelaisvės, o Ukrainos valdžia paleido juos į laisvę po kelių mėnesių, o tyrimas vyksta iki šiol.
Puikios sąlygos hakeriams aiškinamos kovos su kibernetiniu nusikalstamumu įstatymų nebuvimu. Tačiau ekspertai mano, kad problema yra kur kas gilesnė ir didesnė. Manoma, kad efektyviai kovai su hakeriais trukdo neveiksni ir pasitikėjimo nekelianti šalies teisėsaugos sistema.
Be to, valdžia dažnai nenuosekliai kovoja su kibernetiniais nusikaltėliais. Galima prisiminti istoriją su failų apsikeitimo tinklu „EX.ua“.
Vis dėlto autorius mano, kad pagrindinė Ukrainos problema – skurdas, todėl investicijos į ekonomiką greičiausiai duos didesnę naudą nei hakerių persekiojimai. Tada talentingi programuotojai gaus galimybę gerai užsidirbti nesiveldami į abejotinus projektus.