Kartu su žmona Melinda Gates jis vadovauja Informacinių technologijų ir inovacijų fondui (CEPI). Šio fondo vienas iš strateginių veiklos krypčių yra vakcinų, galinčių sustabdyti ligų protrūkius ateityje.
Nepaisant to, kad šios organizacijos biudžetas yra apie 700 mln. dolerių, B. Gatesas nerimauja, kad to gali neužtekti, žinant, kokia grėsmė mūsų laukia.
Epidemijų grėsmė
Bioterorizmas, arba sąmoningas epidemijų platinimas, gali tapti rimtu iššūkiu, o pats kompiuterių technologijų genijus perspėja, kad galvoti apie tai, kaip kovoti su šiuo reiškiniu, reikia pradėti jau dabar.
„Mes privalome kalbėtis apie tai, kaip atrodys mūsų pasirengimas tyčia surengtiems veiksmams, – pareiškė jis. – Labai sunku yra nustatyti bioterorizmo galimybę, tačiau galima jo žala yra labai, labai didžiulė.“
B. Gatesas Pasaulio ekonomikos forume kalbėjo tyčinių ar natūralių epidemijų tema, kuriai jis skirs daugiau laiko šių metų vasario mėnesį Miunchene vyksiančioje konferencijoje.
„Manau, kad epidemija, nesvarbu ar sukelta tyčia ar savaime kilusi, yra labiausiai tikėtina nusinešianti, sakykime, 10 tūkst. žmonių gyvybių,“ – pasakojo jis.
Baiminamasi viruso modifikacijos
B. Gatesas apie būsimą grėsmę kalbėjo praėjusių metų kovą „Reddit Ask Me Anything“ renginyje: „Tai, dėl ko aš pergyvenu, yra kaip numatyti mažų teroristinių grupuočių galimybes panaudojant branduolinį ar biologinį ginklą nužudyti milijonus“.
B. Gateso žinutė Davose susilaukė nemažo dėmesio. Samas Altmanas, vieno iš Silikono slėnio startuolių „Y Combinator“ vadovas, „The New Yorker’s“ pasakojo, kad su kolegomis dažnai svarsto galimus pasaulio pabaigos scenarijus. Vienas iš populiariausių, anot jo, yra bioterorizmas.
„Po to, kai Nyderlandų laboratorijoje prieš penkerius metus buvo modifikuotas H5N1 paukščių virusas, pavertęs jį itin užkrečiamu, tikimybė, kad per artimiausius dvidešimt metų bus sukurtas mirtinas sintetinis virusas, na, nebelygi nuliui,“ – kalbėjo S. Altmanas.
B. Gatesas pažymėjo, kad siekiant užkardyti bioterorizmą, valdžios bus priverstos bendradarbiauti. „Epidemijos nepripažįsta sienų,“ – tikino jis.
„Tai yra sudėtinga, nes čia globali problema. Taigi, kaip šalys susivienys, ir kurios iš jų turėtų aukoti savo resursus? – pasakojo B. Gatesas. – Priklausomai nuo to, ar žiūrite į tai iš humanitarinės pusės ar vietiniu lygmeniu, visa esmė (kovoje su epidemijomis) yra lėšos, kurios skiriamos kovai su tuo“.