• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vadinamasis bandos dėsnis, kai minios spaudimui pasiduodantys ir savo nuomonę bei elgesį keičiantys individai susilieja su bendra mase, taip dar labiau sustiprindami kolektyvinį elgsenos ar nuomonės diktatą, kuo puikiausiai veikia ir interneto socialiniuose tinkluose, nustatė mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Per paskutiniuosius 10 metų interneto socialiniai tinklai iš esmės pakeitė žmonių bendravimo būdus. Analizuodami kai kuriuos iš jų, įskaitant ir mikrotinklaraščių portalą „Twitter“, Nielso Bohro instituto (Danija) mokslininkai pastebėjo, kad kai kurie įvykiai visuomenėje provokuoja vienodą elgesį, panašų į didelės grupės tarpusavyje nepažįstamų žmonių reakciją.

REKLAMA

Tyrėjai siekė išsiaiškinti, kaip būtent funkcionuoja socialiniai tinklai. „Twitter“ mokslininkai pasirinko kaip tinkamiausią tokio tyrimo instrumentą, nes šis tinklas vienija daugiau nei 200 milijonų žmonių visame pasaulyje, kurie rašo trumpus pranešimus apie betarpiškus savo įspūdžius ir išgyvenimus. Tai reiškia, kad „Twitter“ gali būti vertinamas kaip socialinių nuotaikų daviklis. Mokslininkams jis suteikė galimybę tyrinėti asmenybės elgesio dinamiką minioje.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai sukūrė programą, leidžiančią nuolat stebėti vartotojų aktyvumą socialiniame tinkle. Paprastai ji fiksuodavo stabilaus aktyvumo periodus, kuomet nebuvo jokių staigių aktyvumo šuolių. Tačiau po tam tikro įvykio žmonės iškart į jį sureaguodavo, ir būdavo fiksuojamas trumpalaikis bendravimo intensyvumo šuolis. Tyrimo autoriai priėjo išvadą, kad būtent socialiniai tinklai skatina tarpusavyje nepažįstamus žmones panašiai reaguoti į išorinį dirgiklį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Danų mokslininkai mano, kad žmonių elgesį socialiniuose tinkluose galima lyginti su elgesiu minioje, kai išorinis įvykis staiga priverčia visus audringai į jį reaguoti. Pasak tyrėjų, svarbu tai, kad panašius elgsenos šablonus naudoja niekada vieni kitų nematę žmonės, kuriuos vienija tik „Twitter“ paskyros.

Žmonių elgesio socialiniuose tinkluose analizė leidžia mokslininkams kurti sistemas, kurios galėtų paaiškinti arba prognozuoti žmonių aktyvumą ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir kitose bendruomenėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų