• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai jau seniau žinojo, kad sūriame vandenyje gyvenančios bakterijos gali generuoti energiją. Tačiau nebuvo aišku, kaip jos tai daro. Dabar Aarhuso universiteto (Danija) tyrėjai jau pradeda suprasti šį mechanizmą.

REKLAMA
REKLAMA

Jie mano greitai patys sukursią gamtinę biobateriją iš bakterijų. Tuomet tokios ekologiškos baterijos galės tiekti švarią energiją jūroje esantiems plūdurams, atliekantiems stebėsenos funkcijas.

REKLAMA

Larsas Nielsenas iš šio Danijos universiteto žurnale „Nature“ išspausdino straipsnį, kuriame aiškina, kaip sūriame vandenyje sąveikauja bakterijų kolonijos. Tose kolonijose generuojami elektronai, kai nuosėdose susikaupusios organinės medžiagos ir vandenilio sulfidas kyla paviršiun, reaguodami su deguonimi. Vandens paviršiuje esančios bakterijos naudoja deguonį, o dugne gyvenantys mikroorganizmai ėda nuosėdas. Kad tai veiktų, bakterijų sluoksnius viršuje ir apačioje jungia natūraliai susiformavęs nanolaidų (arba nanogijų) tinklas. Norint pasinaudoti šia energija, į dugną reiktų prismaigstyti daug grafitinių elektrodų, kuriais tekėtų bakterijų gaminama elektros srovė.

Visa tai skamba keistokai ar net fantastiškai. Tai dar vienas beginklių mikroorganizmų išnaudojimo būdas. Kažin, ar verta vargti dėl tos energijos, bet žavi mokslininkų pastabumas ir išradingumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų