• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinė mokslininkų grupė palyginti netoli nuo Saulės esančioje planetų sistemoje aptiko tris vadinamąsias „superžemes“ – į Žemę panašias egzoplanetas, skriejančias gyvybės zonoje.

REKLAMA
REKLAMA

Apie šį atradimą pranešę mokslininkai teigia, kad aplink už 22 šviesmečių nuo Žemės esančią „Gliese 667C“ žvaigždę skrieja net trys egzoplanetos, kuriose gali būti sąlygos nežemiškai gyvybei. Tai pirmas atvejis, kai pavyko atrasti net tris vienai planetų sistemai priklausančias egzoplanetas, priklausančias „superžemių“ kategorijai, skelbia space.com. „Superžemėmis“ vadinamos akmeninės planetos, kurių masė yra mažesnė už Neptūno, bet didesnė už Žemės.

REKLAMA

Pranešama, kad aplink „Gliese 667C“ sukasi mažiausiai 6 planetos. Tyrėjai mano, kad jų gali būti septynios. Trys iš jų yra vadinamojoje gyvybės zonoje, tai yra, toje kosminės erdvės dalyje, kurioje yra sąlygos skystam vandeniui planetų paviršiuje egzistuoti. „Gliese 667C“ žvaigždė priklauso trinarei žvaigždžių sistemai, taigi aplink „Gliese 667C“ skriejančių planetų danguje dienos metu matomos trys saulės.

REKLAMA
REKLAMA

Europos Pietinės observatorijos pranešime sakoma, kad trys aplink „Gliese 667C“ skriejančios planetos buvo žinomos iš ankstesnių tyrimų, tačiau naujieji stebėjimai patikslino ankstesnius duomenis ir leido ne tik patvirtinti šių egzoplanetų egzistavimą, bet ir atrasti kitas. Pasak tyrimo grupės narių, trijų nedidelės masės planetų žvaigždės gyvybės zonoje atradimas yra svarbus mokslo įvykis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak mokslininkų, trys „superžemės“, esančios gyvybės zonoje ir priklausančios tai pačiai planetų sistemai, atrastos pirmą kartą.

„Potencialiai gyvybei tinkamų planetų skaičius mūsų galaktikoje gali būti žymiai didesnis, jei galėtume tikėtis po kelias jas atrasti aplink kiekvieną nedidelės masės žvaigždę. Dabar jau žinome, kad, užuot ieškoję vienos tokios galimos planetos netoli 10 skirtingų žvaigždžių, galime vykdyti paieškas tik palei vieną ir surasti kelias planetas“, – pareiškė tarptautinės mokslininkų grupės narys Rory Barnesas iš Vašingtono universitetto (JAV).

Pranešama, kad „Gliese 667C“ yra blausiausia iš minėtųjų trinarės sistemos žvaigždžių. Žvelgiant iš aplink ją skriejančių planetų paviršiaus, kitos dvi ryškesnės žvaigždės nakties metu šviestų taip pat ryškiai, kaip mūsų Mėnulis pilnaties metu, ir būtų gerai matomos dangaus skliaute dieną.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų