Spėjama, kad balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje ši kometa bus matoma plika akimi, rašo „EarthSky“.
O jau dabar ją galima išvysti rytiniame danguje, tačiau reikėtų naudoti žiūronus arba teleskopą.
Kometą atrado astronomijos mėgėjas Michael Mattiazzo iš Australijos, naudodamas Saulės heliosferos observatorijos SOHO kameros SWAN surinktus duomenis. Tuomet jis suteikė kometai SWAN25F pavadinimą.
Australų astronomas nagrinėjo naujausias erdvėlaivio padarytas nuotraukas ir balandžio 1 d. pranešė, kad šiose nuotraukose matoma gana akivaizdi kometa.
Norėdami pamatyti kometą, žiūrėkite į rytų-šiaurės rytų horizontą prieš pat saulėtekį. Nors kometa pamažu ryškėja, šiuo metu jai pamatyti vis dar reikės žiūronų arba nedidelio teleskopo.
Gera žinia ta, kad jei kometa po kelių savaičių gali būti matoma saulėlydžio metu be papildomos įrangos. Kiek ji bus ryški, dar neaišku. Spėjama, kad ryškiausia ji bus gegužės 1 d.
Daugiau apie SWAN25F kometą
Naujoji kometa atrodo kaip mažas žalias rutuliukas, o tai reiškia, kad jos komoje, arba kometinėje atmosferoje, yra reaktyvių molekulių, vadinamų diatomine anglimi (C2). Saulės šviesai apšvietus dangaus svečią, jos atrodo žalios.
Ilgos ekspozicijos nuotraukose taip pat matyti silpna uodega, kuri tęsiasi daugiau nei du Mėnulio skersmenis.
Naujausi pranešimai apie ryškumą arba magnitudę yra maždaug 8–7,5 ir vis gerėja (kuo mažesnis skaičius, tuo ryškesnis objektas).