Portalas Huffingtonpost.com paskelbė 20 daiktų ir reiškinių, kurie per dešimtį metų prarado savo aktualumą.
1. VHR ir VHS juostos
DVD diskas buvo išrastas 1995 metais ir JAV pradėtas pardavinėti 1997-iais. 2005 metais, ,,Washington Post„paskelbė VHR ir VHS vaizdajuosčių nekrologą: ,,Milijonų žmonių pamėgtos vaizdajuostės mirė sulaukusios 29 metų nuo chroniškos technologinio senėjimo ligos.“
2. Kelionių agentūros
Išaušus interneto amžiui daugybė žmonių dabar kelionių bilietus ir viešbučius rezervuoja bei visą norimą informaciją randa pasauliniame tinkle. Laikai, kai tuo rūpinosi kelionių agentūros baigiasi.
3. Darbo ir asmeninio gyvenimo atskyrimas
Išmaniųjų telefonų eroje, kai jie sugeba daryti vis daugiau ir daugiau, mums nebūtina kasdien skubėti į darbą, nes didžiąją jo dalį galime atlikti namuose. O dėkodami už lengvų nešiojamųjų kompiuterių sukūrimą ir bevielį interneto ryšį lėktuvuose ir traukiniuose šiandien galime dirbti bet kur.
4. Užmaršumas
Dienraštis ,,The New York Times„ šiais metais rašė, kad ,,internetas nebeleis mums nieko pamiršti.“ Pasaulinis tinklas šiandien fiksuoja viską – kam skambiname, kokius laiškus rašome, kokius tinklalapius aplankome, kur reiškiame nuomonę ir ką atsisiunčiame.
Kompanijos ,,Google„ vadovai ne kartą juokavo šia tema: ,,Kai asmuo sulaukia pilnametystės, jis turėtų pakeisti savo vardą ir pavardę, jei nori ištrinti visus savo praeities ryšius, kurie užregistruoti internete.“ Su visais šiais įrašais internete tampa vis sunkiau pamiršti, ką mes pasakėme ir padarėme.
5. Knygynai
,,Amazon„ ir kitų knygomis prekiaujančių elektroninių parduotuvių atsiradimas kelia rimtą grėsmę knygynams, dalis jų jau pasitraukė iš rinkos. Knygų leidėjas Mike'as Shaktsinas prognozuoja, kad pirmieji 6 ateinančių metų mėnesiai knygų pardavimo rinkai bus sunkiausi per visą istoriją.
6. Laikrodis
Laikrodis šiandien simbolizuoja tik žmogaus statusą. Tikrąją jo paskirtį vis dažniau atlieka mobilusis telefonas, nešiojamas kompiuteris ar kiti technologiniai stebuklai. Beloito koledžo atliktame tyrime nustatyta, kad 2014 metais bus sunku rasti rankinį laikrodį nešiojančių žmonių. “
7. Seksas telefonu
Paprasta: internetas suteikia daugiau galimybių žmonėms rasti pornografijos. Tai ne tik nuotraukos ar vaizdo įrašai, bet ir pokalbiai naudojant internetines vaizdo kameras, kurios sudaro intymesnę atmosferą nei pokalbis telefonu.
8. Žemėlapis
GPS paslaugos tampa vis patogesnės ir palaipsniui pinga. Nesvarbu, ar planuojate naują kelionę, ar tiesiog norite aplankyti naują restoraną. Su šia technologine naujove galime ne tik rasti kelią, bet ir važiuoti patogesniu maršrutu, ieškant aplankyti norimų vietų.
9. Telefoninis skambutis
Jį vis dažniau pakeičia laiškeliai, pašnekesiai interneto pokalbių svetainėse, ,,Twitter„ ar ,,Facebook“ socialiniuose tinkluose. Visi šie dalykai šiandien vis labiau apriboja ir tiesioginį žmonių bendravimą.
10. Skelbimai laikraščiuose
Šiandien viską galime rasti internete.
11. ,,Dial-Up„ interneto technologija
Ši technologija jau tikrai pasenusi. 2008 metais ja naudojosi tik 10 proc. amerikiečių. Jei vis dar jaučiate nostalgiją ,,Dial-Up“ prisijungimo garsams, siūlome jų pasiklausyti tinklalapyje ,,YouTube.„
12. Enciklopedijų tomai
Enciklopediją ,,Britannica“ visi jau seniai iškeitė į Vikipediją.
13. CD-ROM
Kompaktinių diskų leistuvo greitai mums nebereikės, nes muziką siunčiamės internetu, o informaciją įkeliame per USB jungtį.
14. Laidinis telefonas
Nors jie vis dar naudojami vietose, kur prastas mobilusis ryšys, vis daugiau vartotojų atsisako laidinių telefonų. Daugiau nei pusė 25-29 metų amerikiečių turi mobilųjį telefoną ir neturi laidinio.
15. Juostiniai fotoaparatai ir vaizdo kameros
Juos pakeitė skaitmeniniai kolegos.
16. ,,Geltonieji puslapiai„ ir telefonų knyga
Informacija dabar yra saugoma išmaniuosiuose telefonuose ir internete.
17. Reklaminės skrajutės
Seniau visas ,,reklaminis ir prekybinis šlamštas“ mus pasiekdavo per paštininką. Laikai pasikeitė.
18. Fakso aparatas
Anksčiau jis buvo nepakeičiamas. Dabar jau nėra.
19. Laidai
Laidinės technologijos paseno. Šiandien naudojamės bevielio interneto ryšiu, muzikos klausomės per bevieles ausines, naudojamės belaide pele ir kitomis panašiomis technologijomis.
20. Ranka rašyti laiškai
Juos pakeitė žinutės internete ir, ,,blogiausiu atveju„, klaviatūra atspausdinti laiškai.