• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sugebėjimas atsiminti yra veikiamas tokių dalykų, apie kuriuos turbūt net nenutuokiate. Maistas, gyvenimo būdas, patiriamas stresas ir daug kitų veiksnių, be abejonės, daro įtaką mūsų atminčiai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien mokslininkai apie smegenų veiklą gali pasakyti kur kas daugiau nei prieš kelis dešimtmečius, todėl jie pateikia keliolika patarimų, kaip galite pagerinti atmintį:

REKLAMA

1. Atkreipkite dėmesį į tai, kad jūsų prisiminimai iš esmės yra nukreipti į tai, kaip jūs suvokiate pasaulį, ką laikote teisingu ir nenuginčijamu dalyku.

2. Nesistenkite aklai prisitaikyti prie atitinkamos žmonių grupės, jie gali paveikti jūsų prisiminimus. Neurologijos profesorius iš Teksaso Williamas Klemas sako, kad žmonės, dalydamiesi prisiminimais skirtingose socialinėse grupėse, tuos pačius dalykus pateikia vis kitaip ir dažnai neteisingai.

REKLAMA
REKLAMA

3. Stenkitės suvaldyti savo nerimą – jis trukdo sutelkti dėmesį, kuris yra koncentruojamas į nemalonias emocijas ir situacijas. Masačiusetso universiteto psichologijos profesorė Susana Whitbourne prieš kiekvieną svarbų įvykį – egzaminą ar didelį renginį –  siūlo save nuraminti, mažiau apie tai galvoti ir gerai išsimiegoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Kai bandote atsiminti ką nors svarbaus – užsimerkite. Atsimerkus papildomai apkraunamos smegenys, todėl jums sunkiau atgaminti informaciją.

5. Kad prisimintumėte žmogaus vardą, sutelkite dėmesį į tai, kaip jis atrodo, susiekite jį su kokia nors istorija ar vaizdu, padėsiančiu atsiminti vardą.

6. Jei turite atsiminti ilgą sąrašą (pavyzdžiui, pirkinių ar vardų), sukurkite atminties medį savo mintyse. Suskirstykite dalykus į tam tikras šakas ar grupes pagal panašumą.

REKLAMA

7. Nusistovėjusi tvarka ar rutina veikia automatiškai, ir nedidelis nukrypimas nuo jos gali išmušti iš vėžių bei viską sutrikdyti. Buvęs delfinų treneris Sethas Slateris rekomenduoja į kasdieninę rutiną įtraukti nedidelius kontekstinius perėjimus. Tokiu būdu jus sugebėsite valdyti nežymius pasikeitimus ir ateityje, netikėtai ištikus nelaimei, lengviau gebėsite valdyti situaciją ir nepasiduoti blogoms emocijoms.

REKLAMA

8. Pavydas gali pakenkti jums emocionaliai bei gali sutrikdyti psichikos veiklą. Jums bus sunkiau sutelkti dėmesį ar atsiminti tam tikrus dalykus.

9. Kuo dažniau ieškote atsakymų internete, tuo labiau tikėtina, kad tie atsakymai neišliks jūsų atmintyje.

10. Pasivaikščiojimai kaip ir geras poilsis bei miegas gerina jūsų atmintį.

11. Maistas, turintis flavanoidų – tai tokie maisto produktai kaip vynuogės, uogos, žalioji arbata, kakavos pupelės, apyniai – padeda smegenų neuronams formuoti ir saugoti naujus atsiminimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

12. Cukrus taip pat naudingas jūsų smegenims. Jis padeda gaminti neuromediatorinę medžiagą, vadinamą acetilcholinu, kuris padeda atsiminti dalykus ir koncentruoti dėmesį. Patartina valgyti duoną, spurgas ir kitus kulinarinius gaminius.

13. Ilgalaikę atmintį gerina:

mokymosi laiko išskirstymas skirtingomis valandomis per dieną;

medžiagos skirstymas nuo sudėtingos iki primityvios;

mokymosi vietos keitimas;

skaitydami informaciją kompiuterio ekrane, pasirinkite sudėtingesnį šriftą, kuris būtų sunkiau įskaitomas.

14. „Michael“ ligoninės Toronte mokslininkai nustatė, kad daugiakalbystė neleidžia išsivystyti Alzheimerio ligai. Nors ir negalite būti tikras, kad nesirgsite šia liga, kelių kalbų mokėjimas gali atidėti ligą vėlesniam laikui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų