Pagal galiojantį reglamentavimą, Peticijų komisijos sprendimą nepripažinti kreipimosi peticija ar sprendimą atsisakyti priimti peticiją nagrinėti pareiškėjas gali apskųsti Seimui.
Peticijų komisijos nuostatuose yra nustatyta, kad Seimui adresuotas skundas perduodamas Peticijų komisijos pirmininkui. Komisijos pirmininkas supažindina Seimą su gautu skundu, ankstesniu piliečio kreipimusi bei Peticijų komisijos sprendimu. Dėl skundo Seimas priima motyvuotą sprendimą, kuris įforminamas Seimo protokoliniu nutarimu. Visgi skundo dėl kreipimosi nepripažinimo peticija svarstymo procedūra piliečiams atrodo paini ir nepakankamai aiški, todėl piliečiai dažnai mano, kad jų skundai atmetami nepagrįstai.
Peticijų įstatymas nustato, kad skunde turi būti nurodytos aplinkybės, pagrindžiančios sprendimo neteisėtumą ar nepagrįstumą, tačiau Peticijų komisijos nuostatuose šios nuostatos nėra. Be to pareiškėjai mano, kad Peticijų komisijos pirmininkas privalo iš karto jų skundą teikti Seimui, su skundu nesupažindinęs komisijos narių ir komisijai nepriėmus sprendimo dėl skundo atitikties Peticijų įstatyme keliamiems reikalavimams.
Komitetas iš esmės pritarė įstatymo projektui. Tačiau pasiūlė patobulinti projektą, papildant Seimo Peticijos komisijos nuostatus. Priėmus komiteto patobulintą projektą, Seimo Peticijų komisijos nuostatuose būtų reglamentuota ir tai, kad Peticijų komisija privalėtų nustatyti terminą trūkumams skunde pašalinti, tuo atveju, jei asmens skundas negalėtų būti pripažintas peticija dėl jo neatitikimo Peticijų įstatymo keliamiems reikalavimas.
Tikimasi, kad priėmus siūlomą Seimo nutarimo pakeitimo projektą, asmenims, besikreipusiems į Seimą su skundu dėl Seimo peticijų komisijos sprendimo, skundo nagrinėjimo tvarka taps aiškesnė, o taip pat taps aiškesnė ir visa kreipimosi pripažinimo peticija procedūra.
Peticijos teisė – Konstitucijoje laiduojama teisė kreiptis Peticijų įstatymo nustatyta tvarka į Seimą, Vyriausybę ar savivaldybės institucijas.
Peticija – rašytinis arba elektroninis pareiškėjo kreipimasis į Seimą, Vyriausybę ar savivaldybės institucijas su reikalavimais ar siūlymais spręsti žmogaus teisių ir laisvių apsaugos ir įgyvendinimo, valstybės ir savivaldybės institucijų reformavimo ar kitus svarbius visuomenei, savivaldybėms ar valstybei klausimus, kai tam reikia priimti naują teisės aktą, pakeisti, papildyti ar pripažinti netekusiu galios galiojantį teisės aktą ir kai peticijų komisijos tokį kreipimąsi pripažįsta peticija.
Peticijų komisijos - nuolatinės komisijos, kurios sprendžia kreipimosi pripažinimo peticija bei peticijų priėmimo nagrinėti klausimus, jas nagrinėja ir pateikia išvadas dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų ir siūlymų tenkinimo.