Vietiniai piktinasi, kad 21 amžiuje kasdien turi su kibiru žingsniuoti prie šulinio, o už tai atsakingi ,,Kaišiadorių vandenys“ greitų pokyčių nežada.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) skelbia, kad čia, Žiežmarių melioratorių gyvenvietėje, iš čiaupo tekančiame vandenyje, viršijama boro norma. Boras yra bekvapė, beskonė ir bespalvė medžiaga, kurios per didelis kiekis gali sukelti apsinuodijimus.
Boro didžiausia leidžiama vertė yra 1 mg litre. Tuo tarpu minėtoje vandenvietėje boro kiekis viršijo nustatytą didžiausią leidžiąmą vertę VMVT atstovė.
Iš vieno Žiežmarių gręžinių tiekiamame vandenyje nustatytas boro kiekis – beveik dvigubai didesnis nei leidžia higienos normos Lietuvoje – 1,87 mg litre. Tad žmonės, kaip ir ponas Algis, ne tik semiasi iš šulinio, bet ir perka vandenį didelėje plastikinėje taroje. Vyras juokauja, kad bent vietinei parduotuvei yra ekonominės naudos.
Užsukus į populiariausią gyvenvietės parduotuvėlę matyti, kad didelių vandens pakuočių lentynos – tuščios, vos spėjama pildyti atsargas.
Už vandens kokybę atsakingų ,,Kaišiadorių vandenų“ direktorius sako, kad problema kilo dėl gręžinio gylio. Esą jis toks gilus, kad susidaro palanki terpė didėti boro kiekiui. Ir tą kontroliuoti esą sunku. Tad jei situacija nepagerės, teks keisti vandenvietę ir visam miesteliui tiekti vandenį iš kito, neužteršto gręžinio.
Padengti gyventojų patiriamus nuostolius nežadama, tik į vaikų darželį atvežama po 20 litrų vandens. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kai kuriose šalyse toks ir dar didesnis boro kiekis leistinas, tad specialistai ragina nepanikuoti, tačiau vengti gerti ar naudoti vandenį maisto gamyboje. Ypač jis pavojingas nėščiosioms.