Panevėžio visuomenės sveikatos centro duomenimis 5-ąją 2012 metų savaitę (sausio 30 d. – vasario 5 d.), palyginti su prieš tai buvusia savaite, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sumažėjo visuose Panevėžio apskrities rajonuose.
Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Panevėžio apskrityje labai nevienodas ir svyruoja nuo 11,3 iki 49,5 atvejo/10 000 gyventojų.
Sausio 30 d. – vasario 5 d. mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Pasvalio ir Kupiškio rajonuose (atitinkamai 11,3 ir 19,7 atvejo/10 000 gyventojų), didžiausias – Panevėžio mieste ir Rokiškio rajone (atitinkamai 49,5 ir 32,1 atvejo/10 000 gyventojų).
2012 metų sausio 23–29 d. dėl gripo buvo hospitalizuotas 1 asmuo, o sausio 30 d. – vasario 5 d – 5 asmenys.
Gripo virusas perduodamas nuo sergančio žmogaus kitam žmogui su seilių dalelėmis, sergančiajam čiaudint, kosint ar kalbant. Tiesioginio kontakto metu užsikrečiama dažniausiai liečiantis rankomis, tuomet virusas nuo rankų patenka į akių, burnos ar nosies gleivinę. Didžiausia užsikrėtimo tikimybė yra sergančiojo šeimos nariams, taip pat sveikatos priežiūros specialistams, kurie dirba su sergančiais asmenimis. Netiesioginio kontakto metu užsikrečiama nuo daiktų, kuriuos anksčiau lietė sergantysis. Ant daiktų lygiu paviršiumi gripo virusas gali išlikti gyvybingas apie 24 – 48 val., ant audeklo, popieriaus 8 – 12 val.
Plintant gripui ir ŪVKTI, rekomenduojama kruopščiai plauti rankas su muilu ir vandeniu. Taip pat galima naudoti ir spiritines rankų dezinfekavimo priemones. Kosint ar čiaudint užsidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis. Stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis. Būtina dažnai vėdinti patalpas, tinkamai apsirengti bei vengti sąlyčio su sergančiais žmonėmis.