• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Slidinėjimas, čiuožimas ant ledo, važinėjimasis rogutėmis nuo kalniukų, mėtymasis sniego gniūžtėmis – geriausias poilsis vaikams. Paprasta, linksma, malonu. Ir labai naudinga.

REKLAMA
REKLAMA

Pačios paprasčiausios ir pačios mėgstamiausios pramogos gryname ore žiemą – voliojimasis po sniego pusnis, leidimasis rogutėmis ar slidėmis nuo kalnelių – specialistų vertinamos kaip užsiėmimai, padedantys vystytis vaiko judesių motorikai ir koordinacijai.

REKLAMA

Būtina prižiūrėti

Tokie judrieji užsiėmimai rekomenduojami ir hiperaktyviems mažiesiems, tačiau su viena sąlyga – uos būtinai turi prižiūrėti suaugusieji. Hiperaktyvius vaikus reikia valdyti ir ant kalniukų, nes besivažinėjančiųjų kolektyvas paprastai būna margas – įvairaus amžiaus ir fizinio pajėgumo.

Čiuožimas grūdina

Televizijos laidų apie dailųjį čiuožimą populiarumas neatsitiktinis – ši sporto šaka yra daugelio mėgstama. Be grožio, muzikos, spindinčio ledo ir su tuo susijusių teigiamų emocijų, dailusis čiuožimas dar yra ir labai efektyvi vaikų fizinio grūdinimo priemonė. Čiuožiant puikiai treniruojami kvėpavimo organai ir pastebimai didėja gyvybinis plaučių tūris. Taip pat gerėja judesių koordinacija, stiprėja jungiamasis raumenų audinys ir formuojasi taisyklinga laikysena. Čiuožiant ar žaidžiant ledo ritulį puikiai treniruojamas vaiko vestibuliarinis aparatas ir gerinama pusiausvyra. Jud rių užsiėmimų atvirame ore metu suaktyvėja organizmo termoreguliaciniai procesai. Vadinasi, vaiko kūnas grūdinamas – jis tampa atsparesnis persišaldymams, o sunegalavus sergama trumpiau.

REKLAMA
REKLAMA

Pačiūžos netinka vaikams, turintiems atraminio-judamojo aparato (pirmiausia stuburo ir kelių sąnarių) traumų. Taip pat tiems mažiesiems, kuriems nustatyta vegetodistonija, bei sergantiems chroniškomis kvėpavimo organų ligomis jų paaštrėjimo stadijoje.

Slidinėjimas gerina pusiausvyrą

Slidinėjimas naudingas visiems, bet ypač vaikams, turintiems antsvorio, hiperaktyviems, nepasitikintiems savimi, tiems, kurie atsilieka mokykloje sprendžiant logines užduotis, kurių prasta rašysena (mat slidinėjimas gerina žmogaus koordinaciją, geriau sąveikauja kairysis ir dešinysis smegenų pusrutuliai). Ši sporto šaka ugdo mažųjų vikrumą, drąsą, moko išlaikyti pusiausvyrą. Vaikams, kuriems gresia skoliozė, čiuožti pačiūžomis nepatartina, o štai slidinėti jie gali puikiausiai. Bet, žinoma, tik pasikonsultavus su vaikų ortopedu, kuris įvertins kaulų ir raumenų audinio būklę. Astma sergantiems vaikams slidinėti nedraudžiama, tačiau jiems negalima atsisakyti kasdieninės kvėpavimo gimnastikos namų sąlygomis. Slidinėjimo krūviai, žinoma, turi būti normuojami.

Negalima statyti ant slidžių vaikų, kurių „atvira burna“ (sergančių sloga, haimoritu, turinčių nosies adenoidų), kurių apskritai silpni kvėpavimo organai, kai yra sutrikdytos kvėpavimo per nosį funkcijos, taip pat kurių silpna kaulų ir raumenų sistema.

Asta Bendoraitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų