„Gavo devintą valandą lupti ir baigėsi viskas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R. Žemaitaitis, paklaustas, kodėl buvo ištrintas įrašas, kuriame partijos skyrius negailėjo kritikos prezidentui Gitanui Nausėdai.
Kaip skelbta anksčiau, pirmadienį šalies vadovas pareiškė, jog netvirtins „Nemuno aušros“ partinių kandidatų į Vyriausybę.
„Žiūrėkite, žmogus, kuris daugiausiai Klaipėdoje dėjo (pastangų – ELTA), daugiausiai dirbo. Ir kai išgirdo prezidento žodžius, na, emocija, matyt, pratrūksta. Aš sakau – nereaguok, nėra ko reaguoti“, – tęsė R. Žemaitaitis, neatskleisdamas, kas konkrečiai paviešino įrašą socialiniame tinkle.
„Neįvardinsiu dėl kultūros sumetimų. Bet žmogus, kuris labai daug prisidėjo prie pergalės, ir šiandien Klaipėdos regionas realiai turi keturis Seimo narius. Tai daugiausiai, ko gero, jo įdirbis ir buvo įdėtas“, – aiškino partijos lyderis, patikindamas, kad minėtas asmuo nėra išrinktas į Seimą.
Dėl įrašo, kuriame kritikuotas G. Nausėda, R. Žemaitaitis teigė paprašęs bendrapartietės Agnės Širinskienės atsiprašyti šalies vadovo atstovų.
„Agnės paprašiau – pasiskambinkite ir pasišnekėkite“, – nurodė jis.
ELTA primena, kad prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, jog Remigijaus Žemaitaičio „Nemuno aušros“ įtraukimas į valdančiąją koaliciją buvo klaida, vėlų vakarą partijos Klaipėdos skyriaus „Facebook“ paskyroje buvo publikuotas įrašas, kuriame kritikuota tokia šalies vadovo pozicija.
„Kas būtų pagalvojęs, kad prezidentas, savo inauguracijos kalboje pabrėžęs poreikį vienyti tautą, taip įnirtingai sieks skaldyti“, – rašė partijos atstovai.
„Prezidento pareiškimai apie „Nemuno aušrą“ skamba kaip kaprizingo monarcho sprendimai“, – tvirtino jie, referuodami į G. Nausėdos poziciją, jog šis netvirtins ministrų, kurie priklausys šiai politinei jėgai.
„Kur paslėpta konstitucinė dvasia? Prezidento arogantiškas elgesys kelia klausimą: kodėl „Nemuno aušra“ tapo jo asmeniniu trigeriu? Gal todėl, kad ši partija drąsiai kelia klausimus apie politinį skaidrumą ir nevengia kritikuoti politinio elito „klubiškumo“. Ar Nausėda bijo, kad ši partija atvers duris į viešumą, kuri jam nepatogi? O gal problema yra jų „nepatogios“ idėjos, kurios nesiderina su patogiu „stabilumo“ fasadu?“, – kėlė klausimus „Nemuno aušros“ Klaipėdos skyrius.
Tiesa, netrukus šis įrašas iš „Facebook“ buvo ištrintas.
Nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė ir tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Savo ruoštu naujojo Seimo priesaikos dieną šalia parlamento aktyvistai rengia protesto akciją „Dešimt tylos minučių“, kurios metu siekia išreikšti nepasitenkinimą dėl „Nemuno aušros“ dalyvavimo naujojoje koalicijoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!