„Šiandien čia vyksta vienas svarbiausių ir prasmingiausių renginių – kalbame apie gyvybės išgelbėjimą nelaimės atveju. Įsivaizduokite: šalia jūsų nutinka nelaimė, kai reikia staiga sureaguoti ir gelbėti gyvybę, o greta nieko kito nėra, tik jūs. Iškart kyla klausimas: „ką aš galiu padaryti čia ir dabar, ar aš turiu žinių, kurios galėtų padėti išgelbėti gyvybę?“ Šiandien jūs gausite atsakymus į šiuos klausimus ir, svarbiausia, įgysite įgūdžių tam, kad atsidūrę tokioje situacijoje galėtumėte drąsiai, neabejodami iš karto reaguoti ir žmogui suteikti reikiamą pagalbą“, – susirinkusius į renginį moksleivius sveikindamas sakė Vyriausybės komunikacijos departamento direktorius Marius Gurskas.
„Ugdymo įstaigose dažnai dėmesys telkiamas į akademinius pasiekimus – gerus pažymius, puikius valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Tačiau lygiai taip pat svarbu kalbėti ir apie minkštąsias kompetencijas bei gyvenimiškus įgūdžius – pirmąją pagalbą, pasirengimą ekstremalioms situacijoms, emocinį raštingumą ir pan.“, – mokymų pradžioje sakė ir prie savo vadovaujamos Lietuvos Raudonojo kryžiaus Jaunimo programos veiklos moksleivius prisijungti kvietė Karolina Pralgauskytė.
Renginyje buvo kalbama apie dažniausias situacijas, kai pirmosios pagalbos teikimas gali išgelbėti gyvybę, o moksleiviai galėjo praktiškai pritaikyti įgytas žinias: buvo naudotasi specialiai paruoštomis priemonėmis (manekenais ir kt.).
Tikimasi, kad šis pirmąkart Vyriausybės rūmuose moksleiviams organizuotas renginys atkreips dėmesį į gebėjimo suteikti pirmąją pagalbą svarbą ir paskatins visus, kurie dar nėra baigę pirmosios pagalbos mokymų, suskubti tą padaryti ir taip prisidėti prie pilietiškos, geranoriškos ir visada pasirengusios padėti visuomenės kūrimo.