Ministrų kabinetui teikiamame plane siūloma 2025 metais šalies visuomenę išsamiau supažindinti su M. K. Sarbievijaus kūryba ir konkrečiai poezijos rinktine „Trys lyrikos knygos“ įvairaus koncepto renginiuose – koncertuose, konferencijose bei parodose.
Tarp šioms metinėms planuojamų renginių: kariljonų koncertas šv. Jokūbo kultūros centre, kurio repertuare – Baroko laikotarpio kūriniai, K. Sirvydo kūrybos valanda Vilniaus šv. Jono Krikštytojo ir šv. Jono Apaštalo ir Evangelisto bažnyčioje, taip pat trys tarptautinės konferencijos. Tarp jų – konferencija „Dvarų istorija, kultūra ir paveldas Vidurio Rytų Europoje“ Vytauto Didžiojo universitete, „BaroCon 2025. Ratio, affectus, sensus: Literatūrinė baroko kultūra Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“ Vilniaus universitete bei konferencija Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, skirta M. K. Sarbievijaus kūrybai ir jos reikšmės aktualumui ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio Baroko literatūros kontekste.
Pagal planą, numatyta surengti ir penkias metinėms skirtas parodas – Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, Kauno viešojoje bibliotekoje, M. Mažvydo bibliotekoje, taip pat tarptautinę parodą „Kosminis choras. Peizažas sakralioje dailėje ir literatūroje“ bei parodą ir kūrybos valandą „Baroko literatūros kūrėjas Konstantinas Sirvydas“ Anykščiuose.
Tuo metu siekiant atminti baroko literatūros kūrėją Konstantiną Sirvydą, siūloma sukurti jam skirtą simbolinį paminklo-atminimo ženklą jo gimtinėje Sirvydų kaime.
ELTA primena, kad 2025 m. yra paskelbti Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus ir Baroko literatūros, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio bei lėktuvo „ANBO“ ir Lietuvos aviacijos kūrėjų metais.
Lietuvos jėzuitų auklėtinis Motiejus Kazimieras Sarbievijus – vienas žymiausių Baroko epochos lotyniškai rašiusių poetų, išleido poezijos rinktinę „Trys lyrikos knygos“, kuri išgarsino jo vardą XVII a. Europoje. Įvairiose Europos valstybių leidyklose ji buvo išleista apie 60 kartų, o eilėraščiai buvo išversti į anglų, prancūzų, italų, vokiečių, lenkų, čekų, lietuvių kalbas.