• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad nuo kitų metų vasario daliai darbuotojų būtų privaloma skiepytis nuo COVID-19. Nepasiskiepiję darbuotojai turėtų dirbti nuotoliu arba būti perkelti į kitas pareigas, o nesant tokios galimybės – nušalinti be atlyginimo.

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad nuo kitų metų vasario daliai darbuotojų būtų privaloma skiepytis nuo COVID-19. Nepasiskiepiję darbuotojai turėtų dirbti nuotoliu arba būti perkelti į kitas pareigas, o nesant tokios galimybės – nušalinti be atlyginimo.

REKLAMA

Galutinį sprendimą šiuo klausimu dar priims Seimas.

Nors ir pradžių Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) Vyriausybei siūlė, kad prievolė skiepytis būtų taikoma sveikatos apsaugos, socialinių paslaugų, švietimo, viešojo administravimo bei profesinės karo tarnybos darbuotojams, galutiniame sąraše liko tik sveikatos apsaugos bei socialinių paslaugų sektorių darbuotojai.

„Gyvename metu, kai greitai plinta nauja omikron atmaina. Jungtinės Karalystės ir Danijos patirtis rodo, kad ji sklinda 3–5 kartus greičiau nei kitos. <...> Veikiame mes neturėdami pilnos informacijos, kuo naujasis virusas mus nustebins, bandome prognozuoti pasekmes, atitinkamai siūlomi ir sprendimai“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Ministro teigimu, nuspręsta pradėti nuo tų sričių darbuotojų, kuriems labai sunku darbo metu išvengti kontakto su kitais žmonėmis, kyla didelė rizika užsikrėsti COVID-19. A. Dulkys mano, kad pataisoms įsigaliojus vasario 14 dieną, darbuotojai turės užtektinai laiko pasiskiepyti.

REKLAMA

Esamų priemonių neužtenka

SAM Vyriausybei trečiadienį pateikė pataisas, kurios, ministerijos teigimu, turėtų padėti sudaryti sąlygas užkirsti kelią COVID-19 plitimui.

„Kadangi pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai plinta pavojingos SARS-COV-2 viruso delta ir omikron atmainos, o COVID-19 ligos epidemiologinė situacija šalyje yra nepalanki, būtina intensyvinti skiepijimosi vakcina tempą, didinti pasiskiepijusių asmenų kiekį ir taip užtikrinti visuomenės saugumą“, – teigia SAM.

REKLAMA
REKLAMA

Ministerijos teigimu, Lietuvoje taikomos koronaviruso plitimo kontrolės priemonės – gyventojų testavimas, privalomas darbuotojų testavimas, srautų valdymas, atstumo laikymasis, higienos priemonės bei savanoriškas skiepijamasis – nėra pakankamai efektyvios.

Todėl Vyriausybė pritarė, kad visoje Lietuvoje galiojant ekstremaliajai situacijai arba karantinui dalis darbuotojų galėtų dirbti tik pasiskiepiję nuo koronaviruso. Tokia prievolė numatoma darbuotojams iš šių sričių:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
  • asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla:
    • asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla;
    • valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose;
    • praktinis (klinikinis) mokymas, atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose;
  • socialinės paslaugos ir veikla:
    • socialinių paslaugų įstaigose, socialinių paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamos socialinės paslaugos;
    • valymo, maisto tiekimo ir kitos paslaugos, teikiamos socialinių paslaugų įstaigose.

Skiepai nebus privalomi tuomet, kai darbuotojai jų negalės atlikti dėl medicininių priežasčių ar tuomet, kai darbuotojai yra persirgę COVID-19.

REKLAMA

Švietimo darbuotojams skiepytis nebus privaloma

Anksčiau numatyta, kad skiepai būtų privalomi ir švietimo sektoriaus darbuotojams, tačiau to nuspręsta atsisakyti. Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėjo Dainoro Luko, toks sprendimas priimtas matant, kad pedagogų imunizacijos lygis siekia 96 proc. ir situacija yra pakankamai gera.

„Ugdymo įstaigų nebus projekte. Švietimo įstaigų darbuotojai labai gerai skiepijasi – šiuo metu yra 96 proc. visų darbuotojų imunizuotų ir apie maždaug 4 proc. statistika neturi žinių, kokia situacija. Gali būti, iš tų 4 proc. nemaža dalis taip pat yra persirgusių, bet tiesiog jie apie tai nežino. Dėl to manome, kad įtraukti pedagogus į šitą schemą kaip ir nebėra prasmės, nes situacija yra labai gerai.

REKLAMA

4 proc., tai maždaug 5 tūkst. žmonių. Iš tų 5 tūkst. maždaug kokie 2 tūkst. galėtų būti mokytojai. Turint galvoja, kad Lietuvoje yra apie tūkstantį mokyklų, galima išvesti, kad gali teoriškai būti vienoje mokykloje du mokytojai, kurie nėra pasiskiepiję ir galbūt yra persirgę“, – tv3.lt kalbėjo D. Lukas.

Kartu iš sąrašo išbraukti asmenys, kurie verčiasi viešuoju administravimu bei profesine karo tarnyba.

Negalės dirbti

Įstatymo pataisomis numatoma, kad nepasiskiepiję darbuotojai negalės dirbti kontaktiniu būdu. jei leidžia darbo pobūdis, jiems turės būti skiriamas nuotolinis darbas, jei ne – darbuotojas turės būti perkeliamas į kitą darbą toje pačioje darbovietėje, jei jį galima atlikti nepasiskiepijus. Kitu atveju darbuotojas bus nušalinamas nuo darbo be darbo užmokesčio, kol pasiskiepys ir įgaus imunitetą.

Praėjus 3 mėnesiams nuo nušalinimo pradžios darbdavys turės nutraukti darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėdamas išeitinės išmokos.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų 2022 m. vasario 14 d.

Prakeiktieji jus. Zudot zmones ir dar neteisetai priiminejat tokius istatymus. Privalomas vakcinas, kurios negriztamai pazeidzia gyvybiskai svarbius organus, tikiuosi karma jums atlygins uz jusu darbelius
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų