Ministerija taip pat nurodė, kad dokumento turinys yra įslaptintas ir viešai neskelbiamas.
KAM pateiktame pranešime teigiama, kad šiuo planu nustatomi pagrindiniai mobilizacijos skelbimo principai, numatoma, kaip veiks ir kokių priemonių turės imtis valstybės institucijos mūsų šalyje paskelbus mobilizaciją. Mobilizacijos sistemą sudaro trys grupės: savarankiški mobilizacijos subjektai (Vyriausybė, Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomenė ir Mobilizacijos departamentas), civilinės mobilizacijos institucijos (kitos valstybės, savivaldybių institucijos ir įstaigos) bei ūkio mobilizacijos subjektai (valstybės ir privačios įmonės, kiti ūkio subjektai).
Paskelbus mobilizaciją, visos trys grupės, jei prireiks, turi vykdyti mobiliazcijos planuose numatytus veiksmus. Informacija apie šiuos veiksmus įslaptinta.
Planas leis daugiau dėmesio ir išteklių skirti minėtų subjektų gebėjimams vykdyti mobilizaciją.
Mobilizacijos finansavimas nesikeičia - lėšos šiai funkcijai savivaldybėse vykdyti bus skiramos iš KAM biudžeto. Mobilizacijos ir priimančiosios šalies įstatyme numatyta, kad sprendimą dėl visuotinės ar dalinės mobilizacijos dekretu priima Lietuvos prezidentas, dekretą dar turi patvirtinti arba panaikinti Seimas artimiausiame posėdyje, jei reikia - šaukdamas neeilinę Sesiją.