„Dėl paramos turizmo sektoriui toks veiksmų planas rengiamas, tikiuosi, kad tos priemonės bus aptartos jau šią savaitę Vyriausybėje tam, kad galėtume numatyti konkrečias priemones. Čia kalbame tiek apie kelionių organizatorius, tiek apie vietinio turizmo skatinimą, tiek kitas priemones“, – spaudos konferencijoje Vyriausybėje pirmadienį sakė Ž. Vaičiūnas.
Jis pranešė, kad nuo koronaviruso krizės nukentėjęs verslas jau pateikė 80 mln. eurų vertės paraiškų gauti paramą – įmonėms išmokėta beveik pusė šios sumos.
„Tos paraiškos, akcentuočiau, pirmiausia pateiktos smulkaus ir vidutinio verslo. Tai reiškia, kad kasdien sulaukiame po 5 mln. eurų paraiškų, per savaitę – maždaug 25 mln. eurų papildomų paraiškų. Šiuo metu išmokėta maždaug pusė tos sumos“, – kalbėjo Ž. Vaičiūnas.
„Invega“ koronaviruso krizės metu disponuoja 1,306 mlrd. eurų lėšų portfeliu. Įmonės svetainėje nurodoma, kad nuo vasario 1 dienos iki gegužės 3 dienos pateikta 79,96 mln. eurų paraiškų, o panaudota – 34,44 mln. eurų.
Pasak ministro, pagalbos priemonės orientuotos į ilgalaikę perspektyvą, nes „ruošėmės ne sprintui, o maratonui, ta distancija bus pakankamai netrumpa“. Krizė pirmiausia paveikė smulkias ir vidutines įmones, tuo metu stambiam verslui neigiamas efektas gali būti matomas vėliau.
„Smulkiam ir vidutiniam verslui poveikis labiausiai matomas pradiniame etape, būtent šiuo laikotarpiu. Stambiajam verslui neigiamas poveikis galimas ilgesniu laikotarpiu. Dėl stambiojo verslo priemonės, kurios startuos eigoje – būtent kalbu apie specialųjį fondą – jos turėtų taip pat amortizuoti šį neigiamą poveikį, neigiamą efektą“, – kalbėjo ministras.
„Invega“ pagalbą verslui teiks kompensuodama atidėtų paskolų palūkanas, teikdama lengvatines paskolas valstybės lėšomis ir garantuodama už finansų įstaigų teikiamas paslaugas.