Vyriausybės atstovai, pirmadienį susitikę su neterminuotam streikui besiruošiančių pedagogų profsąjungomis, nepažadėjo tenkinti jų reikalavimų.
„Šios profsąjungos reikalavimo dar padidinti nuo kovo arba nuo balandžio mėnesio 30 ar 20 proc. atlyginimus, kad metų eigoje būtų 50 proc., nepažadėjo (tenkinti - BNS) nei premjeras, nei finansų ministras. Tie reikalavimai yra išgirsti ir iki kovo trečios bus pateiktas argumentuotas atsakymas šitų profesinių sąjungų lyderiams“, - po susitikimo sakė švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė.
Pedagogams neatsakant streikų idėjos, R.Žakaitienė sako nebijanti interpeliacijos.
„Interpeliacijos nė kiek nebijau, nes tai nėra lengvas darbas, ir prisiimti visas atsakomybes, už kurias tarsi dabar turėčiau būti atsakinga nuo pat nepriklausomybės pradžios, nėra lengva našta. Ne streikų baimė yra, o neatsakomybės baimė yra: mokytojai, reikalaudami atlyginimo, kai šiais metais jie jau keliami 35 proc., vis dėlto turėtų galvoti apie moksleivius, apie ugdymo kokybę, apie tėvus, apie visuomenę“, - sakė švietimo ministrė.
Vienos iš streikuojančius mokytojus vienijančios profsąjungos vadovas Aleksas Bružas sakė, kad Vyriausybės atstovai susitikime neįtikino atsisakyti streikų.
„Niekas neatsisako streikų, yra labai rimtai pasiruošta“, - sakė A.Bružas, pavadinęs Vyriausybės pozicija „diktatu“.
„Ilgalaikė programa - tai žaidimas su mumis“, - pirmadienį kitų pedagogų profesinės sąjungos pasirašytą susitarimą komentavo A.Bružas, pavadinęs su Vyriausybe susitarusią profsąjungą „niekine“.
Vyriausybės rūmuose pirmadienį pasirašytas susitarimas dėl ilgalaikės švietimo darbuotojų atlyginimų strategijos, pagal kurią vidutinis mokytojų atlyginimas nuo 2138 litų šiuo metu kils iki 4113 litų nuo 2011-ųjų sausio. Tokį susitarimą pasiekė tris mėnesius dirbusi darbo grupė, kuri pirmadienį baigė savo darbą. Streikuojančių profesinių sąjungų atstovai darbo grupėje atsakė veikti, pavadinę derybas su Vyriausybe „imitacinėmis“.
Profsąjungų mūšiai su Vyriausybe dėl pedagogų darbo užmokesčio didinimo prasidėjo dar pernai, kai lapkritį mokytojai dalyje Lietuvos mokyklų Žemaitijoje ir Zarasuose surengė įspėjamuosius streikus, kurių metu nevedė pirmųjų pamokų, o gruodžio pradžioje maždaug 50-yje mokyklų visoje Lietuvoje tris dienas pamokos nevyko iš viso.
Vyriausybė, reaguodama į pedagogų nepasitenkinimą, mokytojų atlygį nuo šių metų pradžios padidino 15 proc. (visiems biudžetininkams algos kilo 11,3 proc.), o nuo rugsėjo įsipareigojo algas didinti dar 20 proc.