Šiandienos susitikime su Prezidente Dalia Grybauskaite Premjeras Andrius Kubilius teigė, jog didelių naujienų tvirtinant ateinančių metų biudžetą nebus, kadangi sprendimai, kuriais siekiama taupyti, buvo priimti dar pavasarį. Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime pabrėžė, jog Vyriausybė, formuodama biudžetą, turėtų skirti didesnį dėmesį kultūros politikai.
Prezidentė ragino skirti lėšų Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rekonstrukcijai bei finansuoti Gedimino pilies kalno šlaito sutvirtinimo darbus. Nacionalinės M. Mažvydo rekonstrukcijos darbai buvo pradėti dar 2008 metų rudenį. Tai pačiais metais pastebėta ir tai, jog ėmė šliaužti Gedimino kalno šlaitai. Anot Prezidentės atstovo spaudai, jei jie nuslinktų, tai būtų nacionalinė gėda.
Rudens sesijoje Vyriausybė planuoja teikti per 100 įstatymų projektų. Daugiausia akcentuojami planai kovoti su korupcija, skatinti ekonomiką, plėtoti energetikos ir transporto projektus, įgyvendinti siūlymus dėl Saulėlydžio komisijos veiklos. Ministro Pirmininko Spaudos tarnybos teigimu, Vyriausybė Seimui teiks ir socialinės srities, finansinės konsolidacijos, narystės Europos Sąjungoje teisės aktų projektus. Po keletą klausimų teikiama tarptautinių santykių, valstybės gynybos, taip pat e-demokratijos stiprinimo bei apskričių reformos srityse. Kultūros politikos sritis liko nepaminėta.
Paklaustas, kokiems Prezidentės nepaminėtiems svarbiems kultūros objektams finansavimo reikėtų labiausiai, Kultūros ministro patarėjas Imantas Melianas atsakė, jog lengviau būtų išvardinti, kokiems objektams finansavimo nereikėtų. „Visur reikalingi pinigai - ar kalbėtume apie bibliotekas, ar apie kultūros centrus, ar apie teatrus, ar apie lietuvišką kiną. Ilgą laiką kultūra buvo podukros vietoje. Tai sisteminė problema, mūsų visuomenėje nėra supratimo, kad kultūra yra pagrindinis tautos išlikimo garantas“, - aiškino ministro patarėjas.
Nuo naujų metų Kultūros ministerijai priskirta dar viena funkcija – rūpintis tautinėmis mažumomis po to, kai buvo išardytas Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas. Patarėjo teigimu, viešosios įstaigos, kurių infrastruktūrą anksčiau naudodavo tautinių mažumų organizacijos, siekdamos puoselėti savo kultūrą, jau kalba apie tai, ar užteks pinigų šildymui. Sulaukti pagalbos iš ministerijos tokioje situacijoje sunku, kadangi, pasak I. Meliano, biudžetinėse eilutėse, kuriose kalbama apie kultūros srities finansavimą, dažnai tiesiog šviečia nuliai.