Vaizdais socialiniame tinkle dalinasi Naujosios Akmenės gyventojai. Pasak vietinių, rudas vanduo užteršė kriaukles, klozetus ir kitus buitinius prietaisus:
„Taip, tikrai, Ramučiuose vanduo yra rudas. Į arbatinukus turim pilti rudą vandenį. Skalbyklėse vanduo rudas. Ploviau baltus drabužius, tai jie dabar visiškai gelsvi.“
Rudu ir smirdančiu tekėjusiu vandeniu iš čiaupo piktinasi Naujosios Akmenės Ramučių mikrorajono daugiabučių namų gyventojai. Daugiausiai nerimo įtartinas vanduo sukėlė jaunoms šeimoms auginančioms kūdikius:
„Vaiko neįmanoma maudyti. Vaikas po maudynių visada spuogeliais išmetamas. Reikia pastoviai permaudyti su losjonais, visokiais kremukais. Vandens neįmanoma gerti, reikia filtrus pirkti, vandenuką pirkti.“
Savo sveikata susirūpinę akmeniškiai net kreipėsi į Šiaulių vandenų laboratoriją, kad ši ištirtų jų paimtus vandens mėginius. Ir tyrimai parodė, kad leistino geležies vandenyje norma viršyta šešis kartus. Tad būtent dėl to pasikeitė ne tik vandens spalva, kvapas, bet ir skonis. Tačiau, pasak pačių tyrimą atlikusių specialistų, kad ir su tokiu geležies perviršiumi vanduo sveikatai nėra pavojingas.
„Sveikatai, taip, jis neturi neigiamos įtakos. Tačiau jis tampa žmogui nepriimtinas vartoti“, – sako Vandens tyrimų laboratorijos inžinierė Sigita Žakarienė.
Bendrovė „Akmenės vandenys“ aiškina šiuo metu renovuojanti nugeležinimo įrenginius ir keičianti susidėvėjusius vamzdžius naujais. Savivladybės įmonės atstovai neslepia, kad vykdant darbus įvyko nedidelė avarija, tačiau esą bėdų dėl rudo vandens miestelėnams kilti jau nebeturėtų.
„Kadangi šiandienai mes nebeturime papildomai rezervuarų, nes statomi nauji nugelžinimo įrenginiai, tai nebeturime pakankamai vandens kiekio, kad galėtume išplauti iš tinklų susidariusi rudą vandenį“, – teigia direktoriaus pavaduotojas Svajūnas Žastytis.
Skundais ir priekaištais socialiniuose tinkluose besidalinantys miestelėnai užsimena galvosiantys ir apie kompensacijų už sugadintą turtą reikalavimus. Tiesa, kažin ar jas gauti realu, nes tektų įrodinėti, kad kas nors sugedo būtent dėl geležies pilno vandens iš čiaupo.
Pati vandenį tiekianti įmonė teigia, kad iškilus panašiai problemai vėl gyventojai gali kreiptis į vandens tiekėją, kad ši atvežtų mobilias cisternas su švariu gėlu vandeniu.