„Pats savarankiškai susiradau darbą ir pavyko ten įsidarbinti be niekeno įsikišimo. Pranešiau Užimtumo tarnybai apie tai. Šiandien įsijungiu savo paskyrą pasitikrinti, ar tikrai esu išregistruotas, ar viskas tvarkoje.
Pamačiau, kad gražiausiai įpaišyta su visomis fiktyviomis datomis ir pavadinimais, neva tai jie man surado pasiūlymą, aš tada ėjau į pokalbį ir su jų pagalba įsidarbinau.
Aišku, kaip ir būtų nesvarbu, bet tiesiog iš principo, kažin, mano konsultantas euriukų iš manęs bando pasidaryti?“ – anonimiškai svarstė internautas.
Komentaruose gyventojai tikina taip pat susidurę su panašiais atvejais. Taip pat kiti spėja, kad Užimtumo tarnybos darbuotojai tokiu būdu gali fiktyviai kelti statistiką:
„Visada jie taip daro. Visur, kur darbinausi, taip buvo.“
„Prieš 4 metus identiška situacija buvo man pačiam.“
„Tas pats ir man nutiko.100 proc. duomenų klastojimas. Įdomu, kiek tokių darbų „surado“, nes patys informacijos viešai neskelbia apie tai.“
Užimtumo tarnyba konkretaus atvejo negali komentuoti: nei patvirtina, nei paneigia
Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė naujienų portalui tv3.lt konkrečios situacijos negalėjo pakomentuoti, nes tam reikia trečiojo asmens sutikimo duomenų.
Ji pridūrė, kad socialiniuose tinkluose papasakotoje istorijoje trūksta tikslesnių duomenų, kurie leistų patvirtinti ar paneigti informacijos objektyvumą.
„Atkreipiame dėmesį, kad Užimtumo tarnybos specialistų suteiktos konsultacijos ir pateikti darbo pasiūlymai yra fiksuojami patvirtintos formos darbo ieškančio asmens apsilankymų kortelėje, kurioje surašytos informacijos tikslumas patvirtinimas specialisto ir asmens parašais (jeigu konsultacija vyko gyvai) arba asmens elektroninių paslaugų paskyroje (jeigu konsultacija vyko nuotoliniu būdu)“, – aiškinama pateiktame atsakyme.
Priduriama, kad 2024 metais Užimtumo tarnyba el. paštu gavo 287 skundus, iš jų – 64 buvo susiję su aptarnavimo kokybe. Daugiausiai – dėl darbo rinkos paslaugų teikimo, veiksmų su bedarbio statusu ir registracija, dėl aktyvios darbo rinkos politikos priemonių ir kt.
„Panašus atvejis, kaip minimas laiške, kai klientas savarankiškai susirado darbą, bet specialistas pažymėjo, kad surado Tarnyba, pernai buvo užfiksuotas vienas“, – teigiama atsakyme.
Didėjo registruotas nedarbas
Paskutinį 2024 metų mėnesį mažėjus darbuotojų paieškai bei įsidarbinimo skaičiui, Lietuvoje didėjo registruotas nedarbas, ketvirtadienį pranešė Užimtumo tarnyba.
Užimtumo tarnybos duomenimis, registruotas nedarbas gruodį ūgtelėjo 0,3 proc. punkto ir sausio 1 dieną siekė 9 proc. Bendras Užimtumo tarnyboje registruotų darbo ieškančių asmenų skaičius išaugo 6,1 tūkst. ir pasiekė 163,6 tūkst.
„Registruoto nedarbo rodiklio augimą lėmė mažėjantis klientų įsidarbinimas ir didėjantis grįžusių asmenų iš laikino užimtumo priemonių skaičius. Visgi teigiama tendencija išliko – naujų klientų gruodį registruota 2,3 proc. mažiau nei ankstesnį mėnesį“, – pranešime cituojama Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.
Anot tarnybos, darbuotojų paklausa taip pat mažėjo – pastarąjį mėnesį darbdaviai paskelbė 8,4 tūkst. laisvų darbo vietų. Tai – mažiausias registruotų darbo pasiūlymų skaičius Užimtumo tarnyboje praėjusiais metais.
Nepaisant darbo rinkos sulėtėjimo, gruodį įsidarbinusių Užimtumo tarnybos klientų skaičius buvo 14,8 proc. didesnis nei užpernai tuo pačiu laikotarpiu – dirbti pradėjo 14,1 tūkst. asmenų. Savarankišką veiklą pagal verslo liudijimus rinkosi beveik tiek pat klientų, kiek ir ankstesnių metų gruodį – 6 tūkst.
Vis dėlto Užimtumo tarnybos klientai pasyviau darbinosi beveik visoje šalyje (57 savivaldybėse), visuose veiklos sektoriuose ir visose pagrindinėse profesijų grupėse – nuo vadovų iki nekvalifikuotų darbininkų.
Gruodį apie planuojamus ir jau vykdomus grupės darbuotojų atleidimus pranešė penki darbdaviai, numatantys atleisti 407 darbuotojus. Grupės darbuotojų atleidimai pernai buvo stebimi tam tikruose sektoriuose. Drabužių siuvimo pramonė tapo viena labiausiai paveiktų sričių, sudaranti penktadalį visų grupės darbuotojų atleidimų per metus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!