Parke besiburiantys žmonės nešasi Lietuvos trispalves ir istorines vėliavas, dėvi tautinę atributiką. Nuo renginiui skirtos scenos skamba muzika, skanduojama „Lietuva, Lietuva“. Kiek vėliau dalyviai sugiedojo šalies himną.
Renginio metu Prezidentūra išplatino Gitano Nausėdos sveikinimą Tarptautinės šeimos dienos proga. Jis rodytas ir renginyje.
Sveikinime šalies vadovas teigė, kad vienos lyties asmenų santykiai turi būti sureguliuoti, tačiau laikantis Konstitucijos. G. Nausėda taip pat teigė, kad Lietuva šeimų labui padarė per mažai.
Iš Priekulės į Vilnių atvažiavusi 64-erių Vilija vylėsi, kad valdžia atsigręš į žmones, išreiškė nepritarimą Stambulo konvencijai.
„Lūkesčiai mūsų tokie, kad būtų atsigręžta į liaudį ir dėl tos Stambulo konvencijos, dėl genderizmo, kad nebūtų rudenį grąžintas atgal svarstymui klausimas. Šeima yra valstybės pagrindas, todėl ir atvažiavome“, – BNS kalbėjo moteris.
Tuo metu į Vingio parką atėjęs vilnietis Pranas sakė nesuprantantis, kodėl ši akcija yra rengiama.
„Atėjau pasižiūrėti, kas per publika čia susirinko. Nelabai suprantu, ką jie čia daro, bet kol kas viskas atrodo taikiai, visi gerai nusiteikę, tikėkimės, kad taip ir liks“, – kalbėjo 21-erių vyras.
Savo ruožtu vilnietė Olga teigė čia atėjusi „solidarizuotis su visais kitais, kurie šeima laiko mamą, tėtį ir vaikus“.
„Su tais, kurie nori gyventi laisvai, mąstyti laisvai, kad nebūtų primetinėjamos kažkokios mąstymo, vaikų auklėjimo normos. O šiaip smagu, kad žmonės solidarizuojasi, kad kažkas bunda širdyse gražaus“, – aiškino 35-erių moteris.
Iš Alytaus atvykusi 35-erių Žaneta Kazakevičienė teigė nesanti prieš homoseksualius asmenis, tačiau pabrėžė, kad šeimą sudaro vyras ir moteris, todėl „negalima reikalauti tokių įstatymų, kuriais paminami šeimos pagrindai“.
„Esame už šeimą, už valstybę, už gražią valstybę, o svarbiausia – už Konstituciją“, – sakė moteris.
Jis pabrėžė, kad homoseksualūs asmenys turi „prisitaikyti prie visuomenės, o ne ją perkonstruoti“.
Renginio dalyviai maždaug trijų tūkstančių automobilių kolona į sostinę atvyko iš Klaipėdos ir kitų šalies miestų.
Kaip anksčiau šią savaitę sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Vingio parke dirba uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai, raitosios policijos pajėgos, taip pat kinologai.
Leidimą išdavusios Vilniaus savivaldybės teigimu, renginyje dalyvauti gali iki 7 tūkst. žmonių.
Maršo iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir humoristas Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.
„Šeima gali būti įvairi“
Reaguojant į šį renginį, sostinėje panašiu metu vyksta ir trys akcijos, nukreiptos prieš šeimų maršą. Vilniaus savivaldybės duomenimis, dvi iš jų leista organizuoti prie pėsčiųjų tilto, vedančio į Vingio parką, o vieną – prie Baltojo tilto.
Vienas iš renginio prie Baltojo tilto organizatorių, aplinkosauginio judėjimo „Fridays For Future“ atstovas Jokūbas Tvaska BNS sakė, kad šeima gali būti įvairi.
„Šeima turi būti pagrįsta meile, pagarba vienas kitam, mes visi turime skirtumus, bet mes esame verti meilės Ir jei jų šeimos samprata yra labai siaura ir pagrįsta tik neapykanta, mūsų šeimos samprata yra labai įvairi ir jos pagrindinis punktas būtinai yra meilė ir pagarba“, – teigė jaunuolis.
Anot jo, renginys vyksta kitoje miesto dalyje, nes nenorima galimos konfrontacijos su maršo dalyviais. Be to, vieta kita vieta pasirinkta ir simboliškai – kaip atstovaujančių kitokiam požiūriui.
Čia planuojama, jog iš viso susirinks iki šimto žmonių.
Renginio metu bus sakomos kalbos, LGBT+ poezija, anekdotai, susirinkimas bus baigtas simbolinėmis laidotuvėmis.
„Mes palaidosime toksišką vyriškumą, homofobiją, ekologinę krizę ir visus kitus dalykus, kurių nenorime Lietuvoje“, – sakė J. Tvaska.
Į akciją prie Žvėryno tilto susirinko keliolika žmonių.
Jie buvo nešini LGBT vėliavomis, plakatais užrašais anglų kalba „Meilė nėra nusikaltimas“, „Meilė yra meilė“, taip pat raginančiais ratifikuoti Stambulo konvenciją.