Kaip neefektyviai dirbančią bendrovę Vilniaus meras įvardijo Avarijos tarnybą. Anot jo, įmonė gauna milijonines dotacijas iš savivaldybės, bet jos skola siekia pusantro milijono litų.
„Gyvsidabrio pavyzdys. Ar jisai yra teisingas uždarbis už neatliktą darbą? Juk ne aš, o jūs sumokėjote pinigus už gyvsidabrio surinkimą, kurio nebuvo. Aš tai įvardinu kaip vagystę“, - situaciją komentavo sostinės meras Vilius Navickas.
Meras abejoja, ar Avarijos tarnybai gyvsidabrio surinkimui skiriamas ketvirtis milijono litų nėra per daug.
Avarijos tarnybos vadovas Viačeslavas Ždanovičius tuo tarpu teigė, kad lėšos panaudojamos ne tik gyvsidabrio, bet ir kitų cheminių medžiagų surinkimui. Jis teigė, kad bendrovė taupo, išleisdama darbuotojus nemokamų atostogų. Atleisti jų negali, nes nėra lėšų išeitinėms kompensacijoms.
Mero teigimu, auditoriai nustatė pažeidimų ir neefektyvaus turto valdymo ir kitose savivaldybės įmonėse, tarp jų – Kalvarijų turguje, Šiaurės miestelyje, Vilniaus troleibusuose.
Vilniaus troleibusų ir autobusų bendrovės gali būti jungiamos ir iš dalies privatizuojamos. Kitos įmonės – visiškai privatizuojamos. Kol kas nuspręsta privatizuoti įmones „Pylimo pirtis“, „Šiaurės miestelis“ bei daugiabučius administruojančias bendroves.
Dar 40-ies įmonių likimas paaiškės po konsultantų išvadų.
Plačiau apie tai – „LNK“ žiniose.