Pasak savivaldybės, su ministerija sutarta pasirašyti papildomą Vyriausybės ir savivaldybės indėlį bei garantijas įtvirtinantį dvišalį susitarimą dėl komplekso statybos ant Šeškinės kalvos.
Sulaukus sostinės savivaldybės tarybos pritarimo, neliktų kliūčių pasirašyti daugiau nei 150 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono koncesijos sutartį su konkursą laimėjusia koncerno „Icor“ įmone „Axis industries“ bei projekto finansuotoja „Baltcap“.
Pasak savivaldybės, su ministerija sutarta, kad pasirašius sutartį su koncesininku reikės papildomai įvertinti, ar statant, ar jau pastačius daugiafunkcinį kompleksą pagrindinio stadiono sėdimų vietų skaičius galėtų būti išplėstas nuo 15 tūkst. iki 18 tūkstančių.
Toks punktas, pasak savivaldybės, anksčiau numatytas savivaldybės tarybos protokoliniame nutarime, jo pageidavo ir Vyriausybė.
„Bendradarbiaujant pavyko operatyviai nugludinti pozicijas, patikslinti susitarimus, kad ryžtingai galėtume judėti pirmyn. Jei Vilniaus miesto taryba susitarimui pritars, neliks kliūčių pradėti projektą įgyvendinti“, – Vilniaus savivaldybės pranešime cituojama švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Taip pat sutarta, kaip būtų sprendžiami ginčai, jei tokių kiltų, užfiksuoti maksimalūs finansiniai įsipareigojimai.
„Jei prieš metus atrodė, kad projektas sužlugdytas, tai įdėjus maksimalias pastangas dabar galime viltis, kad pagaliau pajudėsime. Tikiuosi greito sutarties pasirašymo ir sklandaus tiek ilgai vilkinto projekto realizavimo“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Pagal parengtą koncesijos sutartį, ant Šeškinės kalvos turėtų būti pastatytas daugiafunkcinis sporto kompleksas, kurį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat būtų statomi sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.
Daugiau nei 150 mln. eurų vertės projektas pastaraisiais metais strigo kilus ginčų su teisėsauga ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), pripažinusia koncesijos konkursą neteisėtu, tačiau teismas šį sprendimą panaikino, o tarnyba teismo verdikto nebeskundė.
Pernai kovą pasirašyti koncesijos sutarties VPT neleido Finansinių nusikaltimų tarnybos (FNTT) ir Generalinės prokuratūros prašymu. Teisėsauga tuomet siekė išsiaiškinti, ar koncesijos vertės padidėjimas po derybų yra pagrįstas ir teisėtas.