Parlamentarams liko tik vienas balsavimas dėl siūlomų Viešųjų pirkimų įstatymo pataisų. Pritarus joms, partijoms nereiktų laikytis Viešųjų pirkimų įstatymo ir vykdyti viešųjų pirkimų.
Specialiųjų tyrimų tarnybos nuomone, tokia tvarka yra ydinga ir sudarytų prielaidų neskaidriai naudoti valstybės biudžeto lėšas, praneša LTV naujienų tarnyba.
Seimas – tik per žingsnį nuo sprendimo, kad partijoms nebūtų taikomas Viešųjų pirkimų įstatymas. Lemiamam balsavimui sutrukdė opozicija, palikusi posėdžių salę, po to kai valdančioji dauguma sužlugdė ketinimus kurti laikinąją komisiją „Snoro“ žlugimui tirti.
Keisti Viešųjų pirkimų įstatymą užsimota, kai dar pernai Seimas uždraudė verslui finansuoti politines partijas, apribotas ir fizinių asmenų paramos dydis.
Nusprendus, kad politinėms partijoms bus daugiau lėšų skiriama iš biudžeto, šios pirkimus privalo vykdyti skelbiant konkursus. Tai reiškia, kad politikai privalės skelbti viešuosius pirkimus ne tik, pavyzdžiui, partijos būstinės remontui, bet ir politinei kampanijai viešinti.
„Su partijų finansavimo įstatymu suklydome. Dabar bandome ją pridengti, nes lys visokie dalykai. Nes čia tik pradžia. Sakykim, partija pralošė rinkimus, tai kaip valdiška įstaiga turi skelbti viešą konkursą naujam vadovui, nes jis gi pralaimėjo. Ir tokių situaciją galima daug susigalvoti“, – kalbėjo Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos narys Saulius Pečeliūnas.
Tačiau įstatymo pataisas neigiamai vertina Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikusi pataisų antikorupcinį vertinimą. Tarnybos nuomone, tokios projekto nuostatos yra ydingos ir sudarytų prielaidų neskaidriai naudoti valstybės biudžeto lėšas.
„Tie jūsų bijojimai, tai visi jie išsprendžiami to paties viešo pirkimo būdu. Ten yra daug būdų, kaip surašyti sąlygas“, – sakė Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos narys Naglis Puteikis.
„Patys susipainiosime tuose pirkimuose. O kada N. Puteikis sako, kad galima parašyti sąlygas tam tikras, tai kelia daug abejonių. Sąlygas reikia rašyti normalias, kurių reikalauja įstatymas, o ne kažkokias, reikalingas partijom“, – replikavo Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos narys Julius Dautartas.
Parlamentarams liko tik vienas balsavimas dėl siūlomų Viešųjų pirkimų įstatymo pataisų. Joms pritarus ir Prezidentei pasirašius, partijoms nereiktų vykdyti viešųjų pirkimų.
Giedrius VITKAUSKAS