Pasak jo, Finansų ministerija netrukus turėtų pristatyti pasiūlymus, iš kokių šaltinių didinti išlaidas krašto apsaugai iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
„Panašu, kad diskusijos artėja prie finišo tiesiosios, nes turime vis dėlto tą ribą, kiek jos dar gali tęstis, jei norime, kad sprendimai įsigaliotų nuo kitų metų sausio 1 dienos. Tam turime palikti šešių mėnesių laikotarpį įsigaliojimui, dėl to sprendimai turi būti priimti pavasario sesijoje“, – trečiadienį Seime surengtoje gynybos politikos konferencijoje sakė D. Sadeckas.
Be didesnio įmonių pelno ar savarankiškai dirbančiųjų apmokestinimo, tarp galimų šaltinių minimos ir pajamos iš žaliųjų akcizų, iš sparčiau didinamų alkoholio ir tabako akcizų, pratęsto laikinojo bankų solidarumo įnašo, draudimo mokesčio.
Diskusijos dėl papildomo gynybos finansavimo tarp politikų ir socialinių partnerių vyko nuo kovo, Vyriausybei pasiūlius keturias galimas alternatyvas. Vėliau Ministrų kabinetas pažadėjo steigti specialų fondą, kuriame būtų kaupiamos lėšos gynybai iš didesnių mokesčių, gyventojų aukų.
D. Sadecko teigimu, krašto apsaugos finansavimui didinti skirtas Valstybės gynybos fondo įstatymo projektas turėtų būti viešai pristatytas per artimiausias savaites.
„Šiuo metu dirbame ties Valstybės gynybos fondo įstatymo projektu (...), planuojame šį įstatymą, gavę indikacijas iš partnerių dėl tų finansavimo šaltinių priimtinumo, per kelias artimiausias savaites pateikti viešam aptarimui – derinimui ir viešai diskusijai“, – kalbėjo viceministras.
Premjerė Ingrida Šimonytė anksčiau sakė, kad artėjama prie susitarimo dėl kelių šaltinių didinti finansavimą gynybai, tarp jų – 1,5 ar 2 procentiniais punktais didesnio pelno mokesčio tarifo.
Tarp siūlymų taip pat gali būti didesnis gyventojų pajamų mokesčio tarifas savarankiškai dirbantiesiems.
Anot D. Sadecko, diskusijų metu atsirado ir naujų finansavimo pasiūlymų, pavyzdžiui, skirti pajamų iš žaliųjų akcizų, sparčiau nei numatyta trimečiame plane didinti akcizus alkoholiui ir tabakui, pratęsti laikiną bankų solidarumo įnašą.
„Po diskusijų atsirado ir papildomų vertintinų idėjų. Tai ir idėja didinti ambiciją žaliųjų akcizų srityje, akcizai alkoholiui ir tabakui, kad jie būtų didinami sparčiau nei pirminis pasiūlytas trimetis planas. Taip pat galbūt draudimo mokesčio idėja, solidarumo įnašo pratęsimas“, – trečiadienį kalbėjo finansų viceministras.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė yra teigusi, jog Finansų ministerija parengs tokį pasiūlymą, kuris turėtų didžiausias galimybes būti priimtas Seime.
Ministerija yra paskaičiavusi, jog tam, kad gynybos finansavimas siektų 3 proc. nuo BVP, kasmet reiktų papildomų 400 mln. eurų.